Zdeněk Pěnkava, trenér starší přípravky U11: Těším se na další příběhy s toutou partou

Zdeněk Pěnkava, trenér starší přípravky U11: Těším se na další příběhy s toutou partou

U11 2. 4. 2024 16:11 Otakar Rejfek

Naše nejstarší přípravka U11 vstupila prvními zápasy do nadstavboé části Krajského přeboru, s trenérem Zdeňkem Pěnkavou se krátce ohlížíme za zimním obdobím.
 
???? Jak u tvého týmu proběhlo zimní období?
Zimní období proběhlo standardně v našich prostorách a možnostech klubu, tedy předevšímv areálu Slávie. Tréninkový plán byl rozdělen do 14 denních bloků, kdy jsme vždy měli 2x halu, 3x umělou trávu a 1x pohybový trénink v AREPO, které jsme střídali s nespecifickými aktivitami, jako byly laser game nebo jump aréna. O víkendech a mnohdy i jeden den v týdnu jsme měli přípravný zápas, halové turnaje, nebo "triangly".
 
???? Na co jste se hlavně zaměřovali?
Naše zaměření tréninků, a to především v hale, bylo směrem k rozvoji pohybových a silových schopností hráčů, na což skvěle navazovalo AREPO, nebo nespecifické aktivity. Na specifických trénincích jsme se věnovali věcem, které nás trápí nejvíce, a to je práce s míčem pod tlakem a presingu soupeře. Hráli jsme často hry na menším prostoru, ale ve větší intenzitě.
 
???? Jsou nějaké změny v kádru?
Jelikož jsme koncový přípravkový ročník a od léta se chystáme do mladších žáků v poměrně kvalitní soutěži, tak změny pochopitelně přicházejí a přicházet budou. Máme svých kmenových 25 hráčů a dalších 5-7 k nám jezdí pravidelně trénovat. Z tohoto počtu budeme tvořit cca 20 členný kádr do kategorie U12.
 
???? S jakými cíli vstupujete do jarní části soutěží?
Tak cíl zůstává stejný jako před začátkem této sezóny. Připravit kluky na přechod na větší hřiště, systém 7+1 a zdokonalovat se v herních činnostech jednotlivců.
 
???? Z čeho jsi měl u týmu za poslední měsíce největší radost?
Těch věcí bylo spousta, ale asi největší radost mi dělá, když v tréninku vidím, jak na sobě kluci makají a pak ty naučené dovednosti dokážou přenést do ostrého utkání.
 
???? Jaké jste sehráli utkání a turnaje?
To bych vzal trochu zeširoka. Hráli jsme prakticky dvě kvalitní soutěže. V krajském přeboru starších přípravek jsme obsadili postupové místo a postoupili do nadstavby, kde se na jaře potkáme s nejúspěšnějšími týmy ostatních dvou skupin. Druhá soutěž pro nás byla turnajově hraná Minirepublika skupina "C", kde jsme v součtu tří kvalitních turnajů nakonec obsadili čelní pozici a postoupili tak pro jarní část do skupiny "B". Takže vesměs opravdu velmi kvalitní půlrok po všech stránkách a já se jen budu těšit na další příběhy s touto skvělou partou kluků a rodičů.