Dorostenecké týmy předvedly ve druhém přípravném utkání zlepšené výkony

U19 26. 7. 2024 15:34 Otakar Rejfek

FC SLAVIA HK U19 – FC CHOTĚBOŘ 6:3 (5:0)

Branky: Spejchal 2, M. Čech 2, Horák, Šolc

Sestava FC Slavia HK: Vik (46. Ježek) – Horák (46. Hrabík), Andrejs (46. Horn), Hladík (46. Havel), Mazánik – Středa, Čech J. (46. Zimmerman), Spejchal (46. Podsadlo), Šolc – Čech Matěj (46. Schober), Smrčka

Otakar Rejfek, trenér FC Slavia HK U19: V dalším přátelském utkání jsem přivítali v domácím areálu tým z Chotěboře. Utkání dvou rozdílných poločasů, kdy první sestava odvedla velice dobrý výkon, plný pohybu, presingu a organizace a zaslouženě první poločas vyhrála 5:0. V druhém poločase jsme prostřídali postupně všechny hráče a utkání ztratilo nasazení, fotbalovost a soupeř nám dokázal vstřelit tři zbytečné branky, my jsme z našich několika brankových příležitostí dokázali vstřelit jen jednu.
Pokračujeme v letní přípravě na sezonu, kdy se stále ještě zaměřujeme převážně na kondiční a silovou stránku, a tak jsme rádi, že po 14 denním cyklu už se herní tempo a intenzita hry našich hráčů zvyšuje, dnes tedy minimálně v prvním poločase.

FC SLAVIA HK U17 – FC CHOTĚBOŘ U17 5:0 (1:0)

Branky: 39. Štěpán, 47. Hrobský, 50. Sychra, 55. Raich, 58. Zahradník

Sestava FC Slavia HK: Studený (46. Kulhánek) – Darmovzal (46. Raich), Rarych (46. Martinec), Pišl, Hůla (46. Coggan) – Horák, Kadeřávek (46. Sychra), Bolehovský (46. Sláma) – Štěpán (46. Hrobský), Svoboda (46. Zahradník), Nguyen (46. Valenta)

DAVID HAMÁK, FILIP STUDÝNKA, trenéři FC Slavia HK U17: „Vstup do zápasu se nám nepovedl úplně podle našich představ. Nedařilo se nám kombinačně v přechodové fázi ve středu hřiště. Množství jednoduchých ztrát nám neumožňovalo dostat se do tempa a vyvinout na soupeře souvislejší tlak. Oproti prvnímu zápasu jsme tak alespoň zlepšili hru bez míče a defenzivní činnost. Do druhého poločasu nastoupila téměř kompletně prostřídaná jedenáctka, která do hry přinesla energii a kvalitu. Podařilo se nám získat klid v kombinaci a těžili z rychlého přechodu přes křídelní prostory. Díky aktivnímu napadání jsme drželi soupeře daleko od vlastní branky a nedovolili soupeři výrazně ohrozit naší svatyni.