Vysoké vítězství v posledním kole nad Kostelcem nad Orlicí

Muži A 24. 6. 2023 00:07 Otakar Rejfek

FC Slavia HK A – FK Kostelec n. O. 9:1 (5:1)

Branky: 7. a 26. Kabeláč J., 15. a 31. Novotný, 22. a 74. Krotil, 79. a 89. Štipák, 83. Hlušička

Sestava Slavie HK: Mašek – Šejvl, Kundrt, Mates, Hlušička – Málek (49. Vošlajer), Chlumecký, Kabeláč J. (C) (74. Štipák), Krotil – Týfa (74. Strasser), Novotný (46. Řezáč)

Poslední zápas sezóny jsme si chtěli užít, potěšit naše fanoušky a v neposlední řadě v případě vítězství živit naději na postup, k čemuž jsme potřebovali vítězství Vysoké, která by si tím navíc zajistila záchranu. Díky dostatečně širokému a vyrovnanému kádru jsme dnes udělali několik změn v sestavě, což se později ukázalo jako více než dobrý tah. Kluci od samého začátku hráli v tempu, s chutí a když ve 31. minutě zvyšoval svým druhým gólem nejlepší střelec letošního ročníku Adam Novotný už na 5:0, bylo jen otázkou kolik. Hned v úvodu druhého poločasu se hosté dočkali čestného úspěchu, když po standardní situaci snížil hlavou Cvejn na 5:1. Poté tempo hry upadlo, už jsme se nehnali tolik dopředu a spíš kontrolovali výsledek a drželi míč. Na další góly jsme si počkali až do poslední čtvrthodiny, kdy jsme skórovali ještě čtyřikrát a prosadili se sváteční střelci Filip Hlušička a Kuba Štipák, který se do sítě trefil dvakrát, stejně jako Honza Kabeláč a Dan Krotil, ten ještě přidal tři gólové přihrávky. Samozřejmě naše lavička průběžně sledovala skóre v Solnici, která nakonec vyhrála 2:0, stvrdila postup, Vysokou poslala do A třídy a nás odsoudila k celkovému druhému místu, druhý rok po sobě. Je to škoda, letos jsme na to měli, bohužel Solnice byla o dva bodíky lepší a postoupila. I tak ale patří celému týmu velké poděkování a obrovská pochvala za celou sezónu a ta další, která nás zanedlouho čeká, bude už postupová.