Slavia ztratila prakticky vyhraný zápas

Muži A 6. 11. 2023 09:15 Otakar Rejfek

FC Slavia HK A" – FK Dobrovice 2:3 (2:1)

Branky: 6. Kabeláč J., 30. Matsaberidze – 32. a 78. Volf, 90. Sedláček (z penalty)

Sestava Slavie HK: Vaníček – Vošlajer, Mates, Strasser (C), Hlušička – Matsaberidze (81. Řezáč), Kabeláč J., Tomek (81. Šejvl), Krotil – Rajnoch, Novotný (89. Málek)

Věděli jsme, že náš soupeř přijede s poctivou defenzivou a bude spoléhat na rychlé protiútoky, proto jsme potřebovali se brzy dostat do vedení, abychom hosty donutili více útočit a poté mohli trestat jejich okénka v obraně. Už v šesté minutě nás po velmi dobře zahraném signálu z rohu poslal do vedení Honza Kabeláč – 1:0. Ve 30. minutě vyrazil střelu Dana Krotila hostující brankář Bartoš pouze před sebe a Machy se z dorážky nemýlil – 2:0. O dvě minuty později se soupeř dostal poprvé před naši branku a hned dokázal skórovat, když se po centru zprava hlavou prosadil Volf a snížil na 2:1. Druhý poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl, hrálo se ve velmi vlažném tempu, bez šancí na obou stranách. Až v 78. minutě jsme se dopustili další chyby, kterou hosté potrestali vyrovnávací brankou na 2:2 a znovu se po centru, tentokrát zleva, hlavou trefil hostující útočník Volf, který byl klíčovou postavou v situaci na konci zápasu, kdy se po našem prohraném hlavičkovém souboji na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči, srazil se s vyběhnutým Kubou Vaníčkem a hlavní rozhodčí Braun po krátké poradě se svým asistentem nařídil penaltu, kterou proměnil Sedláček a vystřelil hostům 3 body. Místo toho, abychom v poločase vedli minimálně o tři branky (šancí jsme na to měli více než dost) a zápas v poklidu dohráli, tak jsme si nechali vstřelit kontaktní gól a nakonec celé utkání totálně zahodili a zpackali, čehož srdnatě a nadšeně bojující hosté dokonale využili a nakonec se radovali z vítězství. Jedinou možnou omluvou pro toto dnešní fiasko bude zisk třech bodů z posledního zápasu podzimní části v Letohradu a my věříme, že je získáme.