RMSK Cidlina NB – Slavia HK 4:2 (1:1)

Branky: 23. Řezáč, 90. Zbořil

ŽK: 34. Novák, 62. Drobný, 90. Strýhal – 31. Krotil, 34. Kundrt, 62. Málek, 84. Pečenka

Sestava: Mašek – Strasser, Mates, Šolc (57. Málek) – Kabeláč, Štipák (27. Kundrt), Šejvl, Krotil – Kosař – Řezáč, Pečenka (77. Zbořil)

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, měli jsme herní převahu i více šancí a ve 23. minutě jsme se dostali do zaslouženého vedení, když přesně mířil Řezáč – 0:1. O pět minut později jsme bohužel neubránili rohový kop domácích, kteří dokázali odražený míč dotlačit do sítě – 1:1. Od tohoto okamžiku naše aktivita mírně upadala a do konce poločasu se herní obraz vyrovnal. Začátek druhého poločasu vyzněl lépe pro domácí, kteří proměnili s obrovským kusem štěstí přísně nařízenou penaltu a ujali se vedení 2:1. Poté jsme začali hrát na větší riziko, ale k výraznější šanci jsme se nemohli skrz dobře fungující domácí obranu propracovat. Naopak v 76. minutě nás domácí potrestali z rychlého protiútoku a odskočili o dvě branky – 3:1. V 83. minutě jsme opět nedokázali odvrátit míč do bezpečí po rohovém kopu a inkasovali jsme po čtvrté – 4:1. V samotném závěru se nám podařilo snížit na konečných 4:2, když se z hranice velkého vápna prosadil přesnou ranou Zbořil. Dnes rozhodla produktivita a důraz v pokutovém území. Domácí vytěžili z minima maximum a dokonale trestali naši nedůslednost před vlastní brankou. Rozhodně jsme nebyli horším týmem, naopak jsme po celý zápas měli herně navrch, ale naši převahu jsme nedokázali přetavit ve větší šance, zejména pak ve druhém poločase, kdy domácí pozorně bránili své vedení, které pak postupně navyšovali. Nezbývá, než se poučit z chyb, hodit výsledkový nezdar za hlavu a připravit se na další zápas.