Oba slávistické týmy přípravek U8 získaly po výborných výkonech medaile na Třebeš cupu

Oba slávistické týmy přípravek U8 získaly po výborných výkonech medaile na Třebeš cupu

U8 30. 1. 2024 15:27 Otakar Rejfek

Sportovní hala v Třebši hostila v neděli 21.1. další turnaj mladších přípravek, kterého se zúčastnilo 8 týmů, z toho dva slávistické.
Naše tým vedli Michal Blažej, Jakub Špidlen a Alan Soukup a i tentokrát mohli být trenéři velmi spokojení, a to nejen s medailovými pozicemi, ale výkony a snahou dětí, bezvadní opět byli i všichni naši rodičové na tribunách, kterým za to děkujeme, jak se společně prezentujeme. Jako v předchozích turnajích pro U11 a U9 jsme mimo medailí získali i jednu individuální cenu, tentokrát David Blažej přebral od organizátorů pohár pro nejlepšího hráče turnaje i díky 10 vstřeleným brankám.
 
Slavia HK A - Předměřice 6:1, Nový HK 5:1, Třebeš 5:1 (skupina), Úpice 2:5 (semifinále), Nový HK 3:1 (o 3.-4. místo)
Slavia HK B - Vysoká 5:0, Úpice 4:2, Chlumec 6:4 (skupina), Nový HK 5:4 (semifinále), Úpice 0:7 (finále)
 
Kuba Špidlen, Alan Soukup – FC Slavia A: Podařilo se nám vyhrát 4 zápasy, povětšinou přesvědčivě. V kombinaci s jedinou prohrou v semifinále se silnou Úpicí to znamenalo konečné 3. místo. Všichni chceme vyhrávat, a to je dobře. Nicméně z trenérského pohledu hodnotím výsledek turnaje jako nejlepší možný, protože děti nadšené z poháru i spousty gólů a výher, na druhou stranu si jednou prožily i opačnou emoci, na které můžeme stavět píli v tréninku. Aktivní skóre 21:9 podtrhuje podařený turnaj. Vyzdvihnu šestigólové střelce Dádu Vaculíka s Ondrou Kovandou (ročníky 2017), ale celý tým dnes makal a je radost ho hodnotit.
 
Michal Blažej – FC Slavia B: Stejně jako A tým jsme vyhráli 4 zápasy a 1 prohráli, a to ten finálový, který jsme prohráli zaslouženě, ten se nám nepovedl. Viděli spoustu krásných fotbalových momentů, ale samozřejmě i ty slabší a zbytečné. Nastříleli jsme 20 gólů, ve skupině jsme jako jediný porazili i pozdějšího vítěze z Úpice, úžasný fotbalový zážitek pro děti, fanoušky i trenéry si kluci schovali na semifinále, kdy vedli 3:2, 2 minuty před koncem prohrávali 3:4 a 3 vteřiny před koncem jsme rozhodli na 5:4, to štěstí a radost dětí byly úžasné. Chtěli jsme dnes složit dva podobné týmy, což se nám s Kubou a Alanem, myslíme, povedlo, máme dvě medaile,nastříleli jsme skoro stejně gólů (21 a 20), hrály všechny děti a na různých postech, skoro všichni si dali gól, ale největší radost máme, že vidíme, že se děti posouvají a zlepšují a hlavně, že měly, mimo pár momentů, velkou chuť do hry
 
KONEČNÉ POŘADÍ 
1. SK Sparta Úpice 
2. FC Slavia Hradec Králové A
3. FC Slavia Hradec Králové B
4. FC Nový Hradec
5. TJ Sokol Třebeš
6. FK Chlumec n.C.
7. FK Vysoká n.L.
8. TJ Slavoj Předměřice