Áčko v Ústí nad Orlicí propadlo

Muži A 30. 10. 2023 14:31 Otakar Rejfek

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FC Slavia HK 6:1 (3:0)

Branky: 11. a 21. Sokol, 27. Souček, 47. Bednář, 61. Chlumecký (vlastní), 69. Tichý – 77. Langer (vlastní)

Sestava Slavie HK: Vaníček (51. Zadrobílek) – Vošlajer, Mates, Strasser (C), Hlušička (40. Krotil) – Málek, Chlumecký, Kabeláč J. (73. Štipák), Matsaberidze (40. Novotný) – Tomek, Řezáč (51. Rajnoch)

Hned od začátku zápasu domácí zatáhli obranu na svoji polovinu, nechali nás na velmi těžkém terénu tvořit hru a spoléhali na naše chyby, které trestali bez milosti. Už v 11. minutě jsme poprvé uklouzli a Sokol pohodlně otevřel skóre – 1:0. O deset minut později jsme špatně rozehráli standardní situaci, domácí podnikli rychlý brejk a samostatný únik bez problémů zakončil znovu Sokol – 2:0. Ve 27. minutě se prosadil hlavou po centru zprava nikým nehlídaný kapitán Souček, zvýšil už na 3:0 a my se úplně sesypali. Ani poločasová přestávka nám nepomohla, protože ve 48. minutě po rohovém kopu hlavičkoval přesně špatně obsazený Bednář – 4:0. V 61. minutě si Patrik Chlumecký vstřelil vlastní gól a v 69. minutě se krásně z poloviny hřiště trefil střídající Tichý, který využil další naše uklouznutí a přehodil Matěje Zadrobílka, který v brance nahradil zraněného Kubu Vaníčka. V 77. minutě jsme se dočkali čestného úspěchu, když si domácí Langer srazil míč do vlastní sítě a uzavřel tím skóre zápasu na hrozivých a ostudných 6:1. Totální propadák defenzivy, zmar a impotence ofenzivy, nepřipravenost na těžký terén a po třetím gólu absolutní rezignace a rozklad celého týmu – tak to dnes bohužel vypadalo. Je potřeba tuto dnešní děsivou kapitolu uzavřít a se vztyčenou hlavou otevřít kapitolu novou, vítěznou, která nás čeká v posledním domácím utkání proti Dobrovicím.