SK Sobotka - FC Slavia HK 2:4 (1:2)

VOTROK Krajský přebor

Sestava: Moník - Polanský, Špaček, Václavíček M. - Havrda, Lán, Linhart (90´ Mukařovský), Černý, Mottl (80´ Kott) - Hloušek (77´ Erber), Řezáč (85´ Chalupa)

Branky: 19´ vlastní, 34´ Lán, 49´ Havrda, 68´ Mottl

Na podzim jsme na hřišti nepoznali ještě přemožitele a nenechali jsme domácím ani jeden bod. V tomto jsme chtěli pokračovat i v Sobotce, ikdyž jsme věděli že nás nečeká lehký soupeř ani prostředí. Ovšem hra se vyvíjela vcelku jednostranně, v náš prospěch. Dali jsme první branku, když v 19´ zatočil míč z rohu do vápna Linhart a míč pravděpodobně bez teče proskotačil do sítě - 0:1. Bohužel chvíli na to po naší chybě, kdy se srazil brankář Moník s Motllem, poslal domácí hráč pohodlně míč do prázdné brány - 1:1. To nás nerozhodilo a byli jsme lepší a v 34´ jsme překlopili vedení znovu na naší stranu, když si po autu našel míč ve vápně kapitán Lán a vystřelil křížem ke vzdálenější tyčce a mohli jsme se radovat - 1:2. Do konce poločasu jsme ještě neproměnili několik šancí, ale ani brejk 3 na 1, ani Lánův lob z hlozby pole úspěšný nebyl. Co se nepovedlo v prvním poločase, se povedlo ned z kraje poločasu druhého, když míč do sítě doklepl Havrda - 1:3. Znovu jsme měli spousty šancí, ale skóré se měnilo až v 68´, kdy se po lajně protáhl Havrda, mířil ze strany sám na branku. Jeho střela mířila vedle, ovšem rychlonohý Mottl míč zastihl ještě před čárou a míč doklepl do branku - 1:4. Na 5:1 mohl zvýšit Řezáč, ovšem penaltu poslal pouze do tyče. Poslední slovo měli domácí hráči, když pět minut před koncem jsme laxně neodvrátili míč v našem vápně a odražený míč poslal tvrdou třelou domácí Taneček - 2:4.

Již 5. výhra v řadě venku a vždy proti soupeřům v našem okolí tabulky. Posbírali jsme body, které jsme nutně potřebovali. Škoda, že jsme v Sobotce nedali více gólů, protože šancí či náznaků bylo opravdu dost. Snad jsme si tedy góly nechali na další zápasy.

Příští utkání přivítáme soupeře z Vysoké.

Sobota 11.5. v 10:15. V tabulce držíme 9. místo