Velký úspěch Slavie Hradec, poprvé v historii ukořistila POHÁR HEJTMANA

FC Slavia HK A" 5:1 FK Jaroměř A"

střelci: 12.,21.,61. Novotný, 52.,85. Tomek

sestava: Zadrobílek- Hlušička, T. Kabeláč(C), Mates, Strasser- Šejvl(46. Málek), Štipák(78. Chlumecký), J, Kabeláč(29. Adrian Tomek), Vošlajer(84. Kováčik)- Novotný(78. Týfa), Řezáč
náhradníci: Mašek, Týfa, Kováčik, Málek, Chlumecký, Adrian Tomek, Kundrt

Do zápasu jsme šli s jednoznačným cílem - vyhrát. Zároveň jsme ale věděli, že Jaroměř bude hrát jiným stylem než v posledním vzájemném utkání, ve kterém jsme vysoko zvítězili. Už ve druhé minutě jsme mohli jít do vedení, když se ke gólové hlavičce propracoval Tomáš Kabeláč, ale míč nakonec v síti neskončil. O osm minut později jsme se už radovali poprvé, protože Tomáš Vošlajer vyhrál sprinterský souboj s Jirkou Poděbradským na pravém křídle, odkud poslal naprosto přesný centr na hlavu Adama Novotného a ten otevřel skóre - 1:0. Ve 21. minutě Adam vybojoval míč uvnitř pokutového území Jaroměře, narazil si jej s Martinem Šejvlem, uvolnil se a parádní bombou pod břevno nedal brankáři Prokhyrovi šanci - 2:0. Dvougólové vedení nám dodalo patřičný klid do kombinace a Jaroměř jsme v prvním poločase vyjma jednoho rohu vůbec nepustili do žádného ohrožení naší branky. Do druhého poločasu jsme nechtěli připustit žádné zbytečné drama a věděli jsme, že odpor soupeře definitivně zlomí třetí branka, kterou jsme vstřelili už v 53. minutě, když se po přiťuknutí Jirky Řezáče z jasné pozice nemýlil střídající Adri Tomek, který nahradil už ve 29. minutě zraněného Honzu Kabeláče. V 59. minutě jsme poprvé polevili v koncentraci a Jaroměři darovali možnost ke skórování z přímého volného kopu z velmi nebezpečné vzdálenosti od naší branky a přišel trest, protože přímé volné kopy jsou ideální parketou Radka Gorola a tento fakt Radek stoprocentně potvrdil přesnou a nechytatelnou střelou přes zeď - 3:1. O dvě minuty později se k centru na pravé straně dostal Tomáš Vošlajer, brankář Prokhyra jej nedokázal chytit a jeho chybu potrestal dobře postavený Adam Novotný, který zvýšil na 4:1 a zkompletoval hattrick. V 85. minutě pečetil naše naprosto zasloužené a jednoznačné vítězství 5:1 svým druhým gólem Adri Tomek, kterého vybídl ke skórování parádní přihrávkou Erik Týfa. Pak už jsme jen čekali na závěrečný hvizd rozhodčího Turka a poté vypukla obrovská radost společně s našimi fanoušky, kteří nás do Třebechovic přijeli podpořit, za což jim tou cestou patří velké poděkování. Čeká nás dlouhá a bujará oslava, ale v neděli hrajeme velmi důležité soutěžní utkání s Červeným Kostelcem, ve kterém chceme rovněž zvítězit a pokusit se ještě v závěrečných třech kolech předskočit vedoucí Solnici, vyhrát KP a postoupit do divize. Šance není moc vysoká, protože Solnice má o čtyři body více a lepší vzájemné zápasy, ale my to rozhodně nebalíme, zbylá tři kola vyhrajeme a uvidíme, jak to nakonec dopadne.