Tým Slávie Hradec Králové U13 vítězem dalšího kola Planeo cupu FAČR

Tým Slávie Hradec Králové U13 vítězem dalšího kola Planeo cupu FAČR

U13 5. 10. 2022 13:58 Otakar Rejfek

Na umělé trávě v Náchodě se odehrálo druhé kolo Poháru mládeže FAČR - Planeo Cupu, kterého se zúčastnil i náš tým U13, který vyhrál svou skupinu v 1. kole. I tentokrát odehráli kluci velmi dobré zápasy a opět se radovali z prvního místa a tedy i postupu do další fáze turnaje!
 
FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ - RMSK CIDLINA 1:1
Branky: Kapucián
 
FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ - MFK TRUTNOV 2:0
Branky: Vlček, Cicko
 
FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ - FK NÁCHOD 0:0
 
FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ - FK ORLICKO 1:0
Branky: Langášek
 
Sestava FC Slavia HK: Zadrobílek – Macek J., Cicko, Bucek (K), Langášek, Linhart, Kapucián, Vlček, Jakubec, Macek M., Pávek, Kyral, Markvart
 
LUBOŠ PONIKELSKÝ (trenér), MAREK BAŠE (asistent trenéra): ,,Po úspěšném tažení v 1. předkole jsme zajížděli do Náchoda zabojovat o postup do další fáze. Celkem jsem se utkali se čtyřmi celky, které potkáváme i v naší soutěži. V prvním zápase nás čekal papírově silnější celek, a to RMSK Cidlina, se kterou jsme v mistrovském utkání nebodovali. Aktivní hra, kterou jsme předváděli nám přinesla cenný bod. V dalším utkání nás čekal celek z Trutnova. V tomto zápase jsme byli po celý zápas lepší a zaslouženě vyhráli. K postupu už nám v tu chvíli stačilo z posledních dvou utkání jednou vyhrát. S Náchodem jsme odehráli vyrovnanou partii, bohužel jsme zahodili několik tutových šancí a zápas skončil remízou. Poslední zápas s celkem FK Orlicko ukázalo naše mužstvo výborný výkon. I když první tutovou šanci Langášek neproměnil, stejný hráč se o chvíli později nemýlil a zajistil našemu celku výhru a první místo v celém turnaji. Hráči si za přístup a předvedenou hru zaslouží pochvalu. Doufáme, že takové výkony budou podávat i v mistrovských utkáních.