Trenéři slávistické mládeže využívají zimní měsíce ke zvyšování své kvalifikace

Trenéři slávistické mládeže využívají zimní měsíce ke zvyšování své kvalifikace

Klub 9. 12. 2023 17:12 Otakar Rejfek

V zimních měsících se opět naplno rozběhly trenérské kurzy a mnoho míst na nich zaplnili trenéři mládeže FC Slavia Hradec Králové, kteří si chtěli zvýšit svou odbornost a kvalifikaci. Do kurzů licence FAČR C se přihlásili Jarda Linhart (U14), Kuba Špidlen (U8), Kuba Lán (U6), Jindra Václavek (U6) a Vlasta Karal (U7), do kurzů UEFA B licence pak brzy nastoupí čtyři trenéři, a to Patrik Chlumecký (U9), Jirka Řezáč (U13), Kuba Vaníček (U6) a Honza Novotný (U12), dva trenéry máme i v probíhajících kurzech UEFA A licence, a to Martina Benáka (U15) a Romana Havla (U12). Několik našich trenérů se nyní zúčastnilo i doškolení pro prodloužení stávajících licencí, na kurzech ale máme trenéry i v roli lektorů, konkrétně Jirku Maška, Romana Havla a Michala Blažeje, slávistická stopa na kurzech je tedy velmi výrazná. Dále tedy pokračujeme v nastaveném trendu a klubové koncepci, ve které je vzdělávání našich trenérů velmi důležitým bodem.
 
A jak viděli své první trenérské kurzy účastníci základní FAČR C licence?
 
 Jakub Špidlen: Dvacet hodin teorie a praxe ve dvou dnech bylo náročných. Užitečným mi byl absolvovaný e-kurz Leader certifikátu, při samotném kurzu jsem měl možnost opakování a zaměření se s lektorem na dovysvětlení. Největším přínosem však pro mě byla praktická část s nepřeberným množstvím her a cvičení včetně pozměňovacích a improvizačních tipů. Kurz hodnotím velmi pozitivně a těším se na zúročení nebo ověření nabraných zkušeností při tréninku s dětmi. Zaskočila mě intenzita praktické části.
 
Jindřich Václavek: Jsem moc rád, že jsem se rozhodl udělat si tento kurz. Byl jsem mile překvapen z informací, které jsem se dozvědel, ať už z pozice trenéra, tak i rodiče, jelikož syn hraje v kategorii U6. Za ty 2 dny, které jsem na kurzu absolvoval, si odnášímm spoustu nových informací a rozšířil se mi obzor, jak co nejvíce efektivně trénovat a pracovat s dětmi. Velice se mi líbilo, že jsme si mohli vše ukázat i v praxi a vyzkoušet si jednotlivé tréninky. Velké díky patří také lektorům, kteří nám předávali své poznatky a zkušenosti.
 
Jakub Lán: Můj dojem z obou dnů je pozitivní, oba lektoři byli super. Přestože jsem učitel tělesné výchovy, tak jsem si odnesl spoustu inspirativnich pohybových her a cvičeních, kterých jsme se aktivně účastnili v praktických částech kurzu. Teoretické přednášky byly převážně formou diskuze, prokládány prací ve skupině a vždy byl uveden příklad z praxe pro lepší představu a pochopení. Navíc jsme měli možnost si mezi sebou předávat zkušenosti a postřehy. Kurz mi dal celkově rozšířil obzory, jak přemýšlet nad skladbou tréninků v daných kategoriích.
 
Jaroslav Linhart: Na těchto dvou dnech nejvíce oceňuji přístup lektorů, kteří mají spoustu zkušeností z praxe a také praktickou část. Tam jsem měl na nějakou dobu možnost být opět malým klukem, mladým fotbalistou, a poznat přístup, který se od mého mládí změnil. Přidanou hodnotou bylo, že jsem si některé myšlenky potvrdil a na něco jsem měl možnost získat jiný pohled.
 
Foto: lektoři, Lubomír Douděra (OFS HK)