U14 4. 6. 2024 23:19 Otakar Rejfek

FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ U14 – FK ORLICKO U14 3:2 (1:1)

Branky: 41. a 59. Červinka, 24. Bucek

Sestava FC Slavia HK: Tejchman – Langášek, Macek. M. Rygl – Macek J. – Bucek, Macák (70. Pávek), Kraus, Flégl – Cicko (41. Červinka), Linhart (68. Jakubec)

LUBOŠ PONIKELSKÝ (trenér), Jaroslav Linhart (asistent trenéra): Toto utkání se nám hodnotí velice dobře. Od začátku zápasu jsme převzali iniciativu a po celý zápas jsme dominovali na míči. Hned od začátku jsme soupeře zatlačili, ale po našich neproměněných šancích a první návštěvě hostů na naší polovině hřiště jsme ve 12.minutě prohrávali 0:1. To nás ovšem nesrazilo a i nadále jsme hráli velmi dobrý kombinační fotbal a vytvářeli si šance.
Ve 24. minutě jsme se po kombinaci celého týmu dostali do další šance, kdy po dobře odpracovaném souboji Cicka a následné přihrávce Linharta lobem za obranu šel důrazně za gólem Bucek a vyplatilo se - 1:1.
V poločase jsme s kluky cítili, že jsme si možná zasloužili lepší výsledek, ale zároveň jsme je uklidnili, že když v tomto tempu a nasazení budou pokračovat, tak se nám snaha vrátí. Hned po přestávce se tak stalo a střelec posledních utkání Červinka nás poslal do vedení.
I nadále jsme diktovali tempo utkání, ale po našem zbytečnému faulu se fyzicky vyspělejší soupeř prosadil ze standardní situace na 2:2. Po individuální akci a krásném zakončení se v 60. minutě opět prosadil Červinka - 3:2. Jediná pasáž zápasu, kdy jsme nedominovali, bylo posledních 10 minut, kdy nás soupeř snažící se vyrovnat lehce zatlačil, ale do žádné vyložené šance jsme ho nepustili. Naopak jsme mohli definitivně rozhodnout Buckem, ale toho brankář vychytal. Chválíme všechny hráče a věříme, že si toto nasazení a fotbalovost přenesou do zbylých utkání, kde nás čekají derby zápasy plus jedno utkání kde máme soupeři co vracet.

FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ U15 – FK ORLICKO U15 2:6 (1:3)

Branky: 1. Svoboda, 59. Raich

Sestava FC Slavia HK: Zadrobílek – Slezák, Darmovzal, Žalodek (67. Sychra), Coggan – Benák (46. Král), Sláma, Balucha, Raich – Svoboda, Špryňar (67. Cicko)

MARTIN BENÁK, VOJTĚCH KUNČAR trenéři FC Slavia HK U15: ,,Zápas proti fyzicky vyspělému soupeři jsme nezvládli i přesto, že jsme do zápasu vstoupili výborně. Hned z prvního útoku jsme se ujali vedení, když jsme využili hrubou chybu soupeřovi obrany. Tento začátek nás povzbudil, ale nedokázali jsme toho využít. Soupeř postupně přebíral iniciativu na hřišti, díky čemuž se začal dostávat do slibných příležitostí, které také proměňoval. Nám se nedařilo v osobních soubojích ani kombinaci. Často jsme ztráceli míče v zárodku ofenzivních akcí a jejich opětovné získání nás stálo velké množství sil. V obranné fázi jsme byli nedůrazní a občas i zbrklí. Soupeř si vítězství jednoznačně zasloužil.“