Starší dorosty si připsaly jednu výhru a jednu prohru v přípravných utkáních

Starší dorosty si připsaly jednu výhru a jednu prohru v přípravných utkáních

U19 16. 6. 2021 08:37 Otakar Rejfek

TJ SLAVOJ PŘEDMĚŘICE muži - FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ U19 – 4:2 (3:1)
 
Branky: Jalový, Prouza
 
Sestava FC Slavia HK: Novák Vojta (46. Zadrobílek) – Holý (46. Prouza), Kraus (46. Blažek), Erik Novák, Schlesinger – Sás (46. Tvrdek), Jalový, Svoboda, Buchwald – Jonáš, Krotil
 
V dalším kole AGRO CS poháru jsme zajížděli na hřiště do Předměřic, kde nás čekal místní mužský tým z 1. B třídy. Bohužel, jak už se po covidové době u nás stává pravidlem, odjížděli jsme na utkání bez 11 hráčů. Každý zápas a trénink nyní trénujeme v jiném složení, a to hlavně ze zdravotních důvodů našich hráčů.
V utkání, a hlavně v prvním poločase zkušenější domácí drželi více míč na svých kopačkách a udávali tempo utkání, kdy se dostali po standardní situaci do vedení 1:0, nám se během pár minut povedlo díky aktivnímu napadání domácí obrany Jalovým vyrovnat na 1:1. V dalších minutách měli více ze hry domácí, když si dokázali vytvořit několik standardních situací, které jsme nedokázali ubránit a šli jsme do kabin s výsledkem 3:1 po prvním poločase. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe, kdy mělo více ze hry naše mužstvo, ale dokázali jsme proměnit bohužel jen jednu z mnoha našich brankových příležitostí, a když už to vypadalo, že se schyluje k vyrovnání, tak nám domácí po další naší hrubé chybě vstřelili další branku na 4:2. Pak už se utkání jen dohrávalo, bez výrazných šancí na obou stranách.
 
OTAKAR REJFEK, trenér FC Slavia HK U19: ,,Utkání se mi hodnotí velice těžko, protože jsem přesvědčen, že v těchto 23 hráčích, které máme v kádru U19, je velká síla a potencionál do ligových bojů v nové sezoně, ale bohužel se nám hromadí zranění (Paulus, Jonáš, Melichárek F., Melichárek D., Nun, Chlumecký, Kocour, Schmidt, Kárský, Norek, Daněk), která nám po dlouhé covidové pauze vůbec nehrají do karet. Jak v utkáních, tak v trénincích se nemůžeme naplno se připravovat a pak v takových utkáních jako dnes se naše nesehranost výrazně projevuje, což už v kategorii U19 je obrovsky znát.
????⚪️
FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ U19 B“ – HOŘICE/DOHALICE 5:1 (2:0)
 
Branky: Šolc 2, Zadrobílek, Novotný David, Chlumecký
 
Sestava FC Slavia HK: Kiršbaun (46. Horáček) – Kundrt (46. Pršala), Nun (20. Záleský), Laksar, Šenkýř (46. Hájek) – Boška (46. Novotný), Chlumecký, Jaroš, Šolc – Zadrobílek, Blažek
 
V dalším kole AGRO CS poháru jsme přivítali v domácím areálu v Kuklenách tým Hořic v souklubí s Dohalicemi. Od první minuty jsme byli aktivnější a lepší mužstvo a jen nás může mrzet, že v utkání jsme neproměnili spoustu vytvořených brankových příležitostí.
 
PETR LAKSAR, trenér FC Slavia HK U19 B“: Dnes se mi utkání hodnotí velice dobře, protože kluci podali velice dobrý a týmový výkon a zaslouženě dnes hostující celek vysoko porazili.