Slávistická mládež má za sebou online trénink s kondičním trenérem

Slávistická mládež má za sebou online trénink s kondičním trenérem

U15 21. 10. 2020 09:58 Otakar Rejfek

Současná omezení v České republice nám znemožňují klasický tréninkový proces na hřištích a v halách, i tak se ale snažíme hledat pro naše hráče jiné formy tréninku. Mimo individuálních tréninků jsme pro naše hráče zařídili online kondiční cvičení s trenérem Igorem Ročínem, ke kterému naši hráči chodí pravidelně v rámci běžné sezóny. Tato forma tréninku byla novinkou pro většinu hráčů i trenérů a nakonec se zúčastnilo téměř 120 hráčů ve dvou hodinových blocích.
 
,,Trénink a jeho skladba se mi velice líbily, byly tam prvky kondiční, silové, ale zároveň i zaměření na oslabené svalové partie těla, které potřebujeme do dynamiky, síly a soubojů v utkání, ale i jako prevenci proti zraněním," zhodnotil trénink Otakar Rejfek, vedoucí trenér dorosteneckých týmů.
 
,,Současná zvláštní doba přináší nová řešení v mnoha oblastech, i proto jsme našim hráčům zařídili tuto netradiční možnost tréninku, která i přes svou online formu byla velmi výživná a hráči si museli hlavně v závěru cvičení opravdu sáhnout do rezerv. Pokud současná omezení budou pokračovat, určitě budeme tuto formu tréninků využívat i nadále. Sympatické je, že cvičení se také zúčastnili někteří trenéři, ale i několik rodičů," dodal k online tréninkům Michal Blažej, šéftrenér mládeže.
 
,,Potěšujícím zjištěním bylo, že hráčská účast mého týmu na tréninku byla 100%. Tento z působ přípravy v době nouzového stavu se ukazuje jako dobrá alternativa, která pomáhá udržet hráče v kondici. První krok považuji za velice zdařilí a pevně věřím, že se nám podaří alespoň částečně eliminovat tréninkový výpadek, za což patří veliký dík všem, co se na této formě přípravy podílejí," dodal na závěr Martin Benák, trenér týmu U13.