Slávisti zvládli utkání s Červeným Kostelcem na výbornou a mohou stále doufat...

Muži A 6. 6. 2023 00:15 Otakar Rejfek

FC Slavia HK A" 4 : 0 Červený Kostelec A"  (1:0)

střelci: 44. Řezáč, 46. Krotil, 63. Málek, 80. T. Kabeláč

sestava: Zadrobílek- Hlušička(78. Šejvl),T. Kabeláč(C), Mates, Strasser- Krotil, Štipák(59. Chlumecký), Adrian Tomek(78. Kováčik), Vošlajer(46. Málek)- Novotný(83. Kundrt), Řezáč
náhradníci: Mašek, Chlumecký, Málek, Kundrt, Týfa, Kováčik, Šejvl

Po středeční pohárové euforii jsme se museli rychle připravit na soupeře, který hraje o záchranu a v podzimním utkání nám ukázal, že rozhodně nedá svoji kůži lacino, bude spoléhat na pevnou obranu a standardní situace. Vše se do puntíku potvrdilo, protože od úvodního hvizdu jsme sice měli územní převahu a míč v držení, ale k vážnému ohrožení hostující branky jsme se propracovat nedokázali. Do první gólové šance jsme se dostali až v 18. minutě, kdy Ondra Mates vyslal do úniku Tomáše Vošlajera, který dobře viděl nabíhajícího Adama Novotného do otevřené obrany, poslal mu přesnou přihrávku do gólového zakončení, ale Adama včasným vyběhnutím vychytal brankář Středa. O osm minut déle se po téměř totožné akci po ose Ondra Mates – Tomáš Vošlajer – Adam Novotný ocitl posledně jmenovaný úplně sám před hostujícím brankářem, ale míč mu v poslední chvíli od kopaček uskočil. Ve 32. minutě našel Tomáš Vošlajer svým přesným centrem úplně volného Jirku Řezáče na hranici malého vápna, ale toho zradilo zpracování a míč z gólové pozice odskočil vedle branky. Ve 44. minutě vyvezl Tomáš Kabeláč míč od naší branky a krásným pasem našel za hostující obranou rozeběhnutého Jirku Řezáče, který využil zaváhání brankáře Středy a poslal nás těsně před koncem poločasu do vedení 1:0, o které jsme mohli dvě minuty poté přijít, když se po dobře zahrané standardní situaci uvolnil Škoda a jeho hlavička je těsně minula naši vzdálenější tyčku. Po necelé minutě druhého poločasu získal míč Michal Strasser díky výbornému napadaní Jirky Řezáče, posunul jej na Adama Novotného, který vyslal do gólové šance Dana Krotila, který se ve vápně uvolnil a mířil přesně – 2:0. V 57. minutě se v pokutovém území hezky uvolnil střídající Matyáš Málek, narazil si s Jirkou Řezáčem a poslal gólovou přihrávku na Dana Krotila, ale jeho zakončení stihla hostující obrana zblokovat a odvrátit. V 62. minutě vybojoval míč velmi dobře hrající Adri Tomek pro Dana Krotila, který přesnou přihrávkou uvolnil Adama Novotného a ten svůj samostatný únik zakončil parádní přihrávkou na nabíhajícího Matyho Málka, který do prázdné branky zvýšil na 3:0. V 64. minutě jsme špatně rozehráli od naší branky, hosté se dostali do přečíslení a nebezpečného centru, ale Škoda míč ve skluzu do naší sítě naštěstí neposlal. V 79. minutě završil Adam Novotný svůj hattrick gólových přihrávek, když z rohového kopu poslal přesný centr na přední tyč, odkud jej Tomáš Kabeláč umístil za záda bezmocného brankáře Středy a uzavřel tak skóre zápasu na 4:0. Dnešní vítězství se nerodilo lehce, ale vzhledem k naší územní převaze a počtu gólových šancí je zcela zasloužené. Celému týmu děkujeme za předvedený výkon, jsme rádi i za čisté konto.