FC Slavia HK A" 5 : 4 TJ Jiskra Hořice A" pk. 4:3

střelci: Strasser, Řezáč, Vošlajer, Týfa

sestava: Zadrobílek(46. Novák)- Hlušička(46. Labík), Kabeláč(C), Mates(46. Týfa), Strasser- Krotil(83. Zbořil), Šejvl, Málek, Vošlajer- J.Kabeláč(76. Tomek)- Řezáč
náhradníci: Novák, Zbořil, Tomek, Buchwald, Chlumecký, Labík, Týfa

Po předchozím nezdaru v Jičíně jsme nastoupili s odhodláním naplno bodovat v domácím prostředí, což se nám v předchozích zápasech proti Solnici, respektive Týništi nepodařilo. Ale bohužel, vstup do zápasu jsme měli stejně špatný jako v Jičíně a z první útočné akce hostů ve druhé minutě zápasu inkasujeme na 0:1. Poté se do dvou brankových příležitostí dostal Krotil, který nejprve mířil v dobré pozici mimo a ve druhém případě jeho gólovou střelu vyrazil parádním zákrokem hostující Dufek. Ve 14. minutě s námi bylo ještě hůř, kdy po hrubé chybě našeho brankáře Zadrobílka v rozehrávce spadlo hostům do klína vedení 0:2. Ve 27. minutě přišlo po několika dalších nevyužitých šancích naše zasloužené snížení, když se po rohovém kopu Vošlajera hlavou prosadil Strasser – 1:2. V tu chvíli jsme se nadechli a věřili, že zápas dokážeme otočit. Jenže ve 36. minutě si vybral druhou slabou chvilku brankář Zadrobílek a umožnil tak zkompletovat pohodlný hattrick Davidu Drozdovi a do šaten se šlo za stavu 1:3. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, udělali tři střídání a výsledkem nám bylo brzké snížení na 2:3, když míč do branky z bezprostřední blízkosti doťuknul Řezáč. V tu chvíli jsme hosty přitlačili na jejich polovinu, měli jsme velkou územní převahu, ale vyjma několika nebezpečných závarů před brankou jsme si výraznější šanci nevytvořili. V 74. minutě Hořice poprvé navštívily naši půlku a nebezpečný centr před branku si nešťastně do vlastní sítě srazil Vošlajer – 2:4. Od tohoto okamžiku jsme vsadili na jednoduchost, všechny míče sypali před hostující branku a v 91. minutě se podruhé v zápase trefil Vošlajer, tentokrát do správné branky, snížil na 3:4 a dvě minuty na to po skvělé individuální akci naservíroval míč střídajícímu Týfovi, který vyrovnal na konečných 4:4. Penaltových rozstřel jsme nakonec zvládli lépe a získali druhý bod navíc. Můžeme říci, že vzhledem k vývoji skóre jsme dnes dva body získali. V zápase jsme třikrát prohrávali o dvě branky, 0:2, 1:3 a 2:4. I přesto jsme nesložili zbraně a vítězství doslova vydřeli. Celý tým zaslouží velkou pochvalu za touhu a nasazení až do závěrečného hvizdu. Vyzdvihnout dnes musíme výkon Tomáše Vošlajera, který i přes vstřelený vlastní gól nakonec zavelel k vyrovnání a ze zápasu odchází se statistikou 1+3. Pevně věříme, že toto vítězství nás nakopne a sejme deku, která na nás ležela.