Slavia zvládla těžký terén lépe než domácí, z Vrchlabí si odváží 3 body

FC Vrchlabí 1 : 3 FC Slavia Hradec Králové

Střelci: 2x M.Václavíček, Řezáč

Sestava: Moník- Houdek, Šolc (C), Poláček- M.Václavíček, Brázda, Dědeček, Kosař, Špaček- Derner, Řezáč
Náhradníci: Mašek, Linhart, Lán, Moravec, Pulkrábek, Štipák

Do Vrchlabí jsme jeli s odhodláním potvrdit dobrý výkon z domácího utkání s Černilovem. Sice jsme měli obavy z počasí před utkáním, ani v jeho průběhu nepršelo, což bylo jenom dobře. V sestavě jsme museli provést oproti poslednímu utkání změny v sestavě, ale to jak se ukázalo, nemělo na náš výkon vliv. Od záčátku utkání, byť byla hra vyrovnaná, jsme měli větší kontrolu nad balónem a lépe jsme kombinovali. Domáci hrozili z rychlých přechodů, ktreré se dařilo zachytávat. V době, kdy jsme paradoxně více tlačili domací tým, tak měli Vrchlabští svoji největší šanci utkání, kdy nás zachránila tyč naší branky. Naštěstí nás to nezmrazilo a dál jsme trpělivou hrou zkoušeli hrozit jak z brejků, tak ze standartních situací. Tato trpělivost se nám vyplatila na konci první půle, kdy jsme z brejkových situací dvakrát skórovali nejdříve ve 40.min Václavíčkem a následně v 45.min Řezáčem. Do kabin se šlo pro nás za velmi přijatelného stavu 0-2. Po lekci, kterou jsme dostali v Chlumci na začátku druhé půle jsme tentokrát kladli důraz na koncentraci a to se nám vyplatilo hned v úvodu druhé půle, kdy po střele Vacalvíčka jeden z domácích hráčů míč tečoval a ten skončil za zády domácího brankáře. Dále jsme hru kontrolovali a domácí k ničemu nepouštěli. V 71. min byl po nesmyslném faulu vyloučen domácí hráč a tým domácích tato situace nakopla. Po nedorozumění v obraně domácí tým ještě zkorigoval stav utkání na 1-3, ale závěr utkání jsme si pohlídali a zaslouženě si odvážíme z Vrchlabí 3 body.

JOSEF BOUČEK, trenér FC Slavia:,,Na hru Vrchlabí jsme se připravovali a hlavně takticky jsme toto utkání zvládli na výbornou. Hráči do puntíku splnili vše, co jsme jim před zápasem řekli. Odměnou jsou nám všem tři body a celý tým musíme pochválit za předvedený výkon. Z pohledu předvedené hry je naše vítězství zasloužené.”