Slavia zaspala úvod 2. poločasu a z Benátek odjíždí bez bodů

Muži A 4. 9. 2023 11:09 Otakar Rejfek

SK Benátky nad Jizerou – FC Slavia HK 2:0 (0:0)

Branky: 48. Glöckner, 84. Holakovský

Sestava Slavie HK: Vaníček – Strasser, Mates (87. Kundrt), Kabeláč T. (C), Hlušička (57. Šejvl) – Vošlajer (87. Málek), Kabeláč J., Tomek (57. Řezáč), Matsaberidze – Rajnoch (75. Krotil), Novotný

Úvodní minuty zápasu byly z obou stran velmi opatrné, my měli více míč v držení, ale při kombinaci jsme se častokrát dopouštěli zbytečných ztrát a nepřenosností a kvůli tomu nedokázali domácí branku ohrozit. V 19. minutě mohly jít Benátky do vedení, ale Mackova hlavička jen o kousek minula naši zadní tyčku. Chvíli poté jsme podnikli rychlý brejk po rohovém kopu domácích, ale nadějnou situaci 4 na 2 jsme kvůli nepřesné finální přihrávce zazdili. Ve 34. minutě se po krásné přihrávce Honzy Kabeláče dostal do samostatného úniku Tomáš Vošlajer, ale domácí brankář Dědek byl díky včasnému vyběhnutí u míče dříve. Vstup do druhého poločasu nám tradičně nevyšel a ve 48. minutě jsme poprvé inkasovali, když jsme zbytečně darovali soupeři nebezpečnou standardní situaci a neuhlídali domácího kapitána Glöcknera – 1:0. V 55. minutě s námi mohlo být ještě hůř, protože Adri Tomek v našem vápně fauloval, hlavní rozhodčí Janíček nařídil penaltu, kterou ale Kuba Vaníček dokázal vyrazit a udržel nám naději na vyrovnání. Jenže i nadále jsme pokračovali v nepřesnostech, nedokázali se v útoku prosadit a čas ubíhal velmi rychle. Až v 84. minutě se ve vápně hezky uvolnil Honza Kabeláč, kterého v nadějné šanci vychytal brankář Dědek a z následné protiakce se domácí prosadili podruhé a zpečetili své vítězství 2:0. Klukům nelze upřít snahu, ale v útočné fázi jsme dnes vyjma dvou nadějných příležitostí byli málo aktivní a v defenzivě kupili zbytečné chyby a nepřesnosti v rozehrávce, což nás dnes stálo bodový zisk.