Slavia vydřela proti skvěle hrající Solnici druhé finále POHÁRU HEJTMANA v řadě

Muži A 11. 5. 2023 19:32 Otakar Rejfek

FC Slavia HK A – SK Solnice 1:1 pk. 6:5

Branky: 5. Kabeláč Jan

Sestava Slavia HK: Zadrobílek – Šejvl (67. Kundrt), Strasser, Kabeláč T. (C), Hlušička – Štipák (46. Chlumecký) – Vošlajer, Kabeláč J. (82. Řezáč), Tomek, Krotil (67. Málek) – Novotný

Do zápasu jsme vstoupili výborně a po krásném pasu Tomáše Kabeláče si míč ve vápně skvěle zpracoval jeho mladší bratr Honza, uvolnil se a zavěsil – 1:0. Ve 13. minutě mohli hosté vyrovnat, ale Valášek v jasné šanci o kousek naši branku minul. V 17. minutě se k nebezpečnému zakončení dostal Kuba Štipák, ale jeho střela mířila těsně nad. Ve 22. minutě jsme mohli zvýšit, jenže šanci Martina Šejvla zlikvidoval výborným zákrokem brankář Hůlka. S přibývajícími minutami hosté postupně zvyšovali aktivitu, byli více na míči a ve 37. minutě mohli po rohu hlavou vyrovnat, ale míč putující do naší branky na poslední chvíli vyrazil bravurním zákrokem Matěj Zadrobílek a udržel nám tak poločasové vedení 1:0. Ve druhém poločase byli hráči Solnice aktivnější, do výraznější šance jsme je však nepustili, naopak v 68. minutě utekl jejich obraně střídající Matyáš Málek a řítil se ze strany sám na brankáře Hůlku, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo. Minutu před koncem zápasu přišlo vyrovnání a nutno říci, že zasloužené, protože hosté vyjma vyrovnané první půlhodiny byli lepší a po krásné akci z pravé strany se Motl nemýlil a šlo se do penaltového rozstřelu, ve kterém nás podržel vynikající Matěj Zadrobílek a nakonec nám vychytal postup do finále. I když jsme v utkání tahali za kratší konec, tak celý tým zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon. Stejně tak ale musíme pochválit hostující Solnici za výborný herní projev, díky kterému měl zápas vynikající úroveň z obou stran a skončil pro nás šťastněji.