Slavia ve šlágru kola vzala Bydžovu první bod

FC Slavia Hradec Králové 2 : 2 RMSK Nový Bydžov   PK. 2:4

střelci: Strasser, Pečenka (pk)

sestava: Mašek- Šolc(C), Kabeláč, Strasser(89. Hloušek)- Krotil, Šejvl(57. Řezáč), Kosař, Dědeček, Mates, Zbořil- Pečenka(74. Málek)

náhradníci: Moník, Málek, Řezáč, Poláček, Hloušek

K utkání kola zavítal na půdu Slavie tým RMSK Cidlina. Bohužel hned v úvodu utkání ve 4.min., tým domácích špatně dobránil rychlou kombinaci hostí, kteří se ujali vedení 0-1. Na domácích byla patrná nervozita, kdy se nedařili kombinace a přihrávky, které postrádaly přesnost. Ve 36 min. hosté zvýšili po rohovém kopu a náhodném odrazu na 0-2 a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Do druhé půle nastoupil domácí tým pokropen živou vodou a hned od úvodu zatlačil hráče Cidliny na jejich polovinu. Výsledkem tlaku bylo v 60.min snížení z rohového kopu na 1-2, z přesné hlavičky Michala Strassera. Domácí tým pokračoval dále v ofenzivě a v 66. minutě byl po faulu ve vápně nařízen pokutový kop, který s přehledem proměnil Jiří Pečenka. Ve zbytku utkání se hrálo většinou na polovině hostí a domácí byli v této části utkání jasně lepším týmem, ale bohužel třetí branku se již nepodařilo vstřelit, byť k tomu měli domácí několik příležitostí. Na řadu tak přišly pokutové kopy, které tentokrát zvladli oproti pohárovému utkání lépe hráči Cidliny. Utkání mělo nadprůměrnou úrověň, ke které přispěli hráči obou mužstev, rozhodčí a početná divácká kulisa.