Muži A 13. 6. 2022 19:57 Otakar Rejfek

FC Slavia HK - FK Vysoká 2:1 (2:1)

Branky: 19. Pečenka, 23. Kabeláč - 22. Jarosz

Sestava: Mašek - Strasser, Mates, Šolc - Kabeláč (59. Kundrt), Štipák, Šejvl (77. Brázda), Krotil - Kosař (77. Hušek) - Pečenka (46. Zbořil), Řezáč (59. Málek)

Do posledního zápasu jsme vstoupili s jasným cílem odčinit dvě porážky v řadě z předchozích utkání a zakončit sezónu vítězně, navíc jsme hostům chtěli oplatit podzimní porážku po penaltách. Hned od začátku jsme Vysokou zatlačili na její polovinu a vytvořili jsme si několik vyložených šancí, které jsme však nedokázali proměnit, a tak jsme si v 19. minutě pomohli velmi dobře zahraným rohovým kopem a Pečenka nás svojí přesnou hlavičkou poslal do zaslouženého vedení - 1:0. Radost nám vydržela pouze tři minuty, když jsme propadli ve středu hřiště a unikající Jarosz se v koncovce nemýlil a vyrovnal na 1:1. O minutu později se do pokutového území prodral Kabeláč, překonal vyběhnutého brankáře Pavliše a strhl vedení na naši stranu - 2:1. Do konce poločasu jsme stále měli územní převahu, ale do větší šance jsme se nedostali. Naopak v samotném závěru poločasu mohli hosté vyrovnat, ale naštěstí pro nás odkrytou branku v tutové pozici přestřelili. V úvodu druhého poločasu se hráči Vysoké dostali do velmi dobré šance, kterou nevyužili a od této chvíle jsme kontrolovali hru, ale kromě nádherné střely Krotila, kterou vyškrábl hostující brankář na břevno, jsme se k vážnějšímu ohrožení hostující branky nedostali a zápas tak skončil naším těsným vítězstvím 2:1, které dnes bylo hodně upracované a vydřené.

Hráč zápasu: Daniel Krotil
připsal si gólový centr při první brance, po celý zápas zaměstnával hostující obranu svými rychlými průniky a ve druhém poločase mohl pečetit naši výhru parádní ranou, kterou střídající brankář Kašpar skvělým zákrokem vyrazil na břevno.