Slavia po dlouhých osmi zápasech slaví výhru

FC Slavia HK A" 6 : 1 MFK Chrudim B"

střelci: 4., 19. a 22. Novotný, 2. Mates, 76. Šichan, 88. Krotil

sestava: Vaníček - Kalina, Mates, Řezáč, Hlušička - Vošlajer, Melichárek D. (84. Štipák), Kabeláč J. (C), Matsaberidze - Málek (61. Šichan), Novotný (69. Krotil)
náhradníci: Zadrobílek, Týfa, Kabeláč T., Štipák, Šichan, Krotil

Už ve druhé minutě jsme se dostali do vedení, když se po rohovém kopu Tomáše Vošlajera prosadil hlavou Ondra Mates - 1:0. O dvě minuty později našel Maty Málek svojí zpětnou přihrávkou Adama Novotného, pro kterého nebyl problém skórovat a zvýšit naše vedení na 2:0. V 19. minutě se řítil Machy úplně sám na branku hostí, byl faulován v pokutovém území a hlavní rozhodčí Linhart nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Adam Novotný - 3:0. Tři minuty nato našel Filip Hlušička před hostující brankou zcela osamoceného Adama Novotného, který zkompletoval hattrick a my se ujali vedení 4:0. Po této snové dvacetiminutovce jsme však přestali hrát a velmi lacino ztráceli získané míče. Našeho herního výpadku Chrudim využila, v prvním případě nás ještě zachránilo břevno, ale ve 35. minutě jsme už inkasovali, když se po standardní situaci, které předcházel náš naprosto zbytečný faul, hlavou trefil Holeček a snížil na poločasových 4:1. O přestávce jsme kluky nabádali ke koncentraci a že se soupeř rozhodně nevzdá, což úvodní minuty druhého poločasu potvrdily. V 50. minutě mohlo být naše vedení hubenější, ale Kuba Vaníček gólovou šanci zneškodnil. Poté už hosté začali hodně riskovat a nám se v jejich obraně otevírala okna, která jsme ještě dvakrát dokázali využít. Nejprve se v 76. minutě trefil střídající Petr Šichan a v 88. minutě uzavřel konečné skóre 6:1 Dan Krotil, který také přišel na hřiště v průběhu druhého poločasu. U posledních dvou branek asistoval Ondra Mates. Dnešní zápas se nám opravdu vydařil a celý tým zaslouží poděkovaní a pochvalu, zejména za produktivitu, která dnes byla kromě jedné nevyužité šance stoprocentní.