Slavia odehrála první přátelský zápas ve slušném tempu

Muži A 22. 7. 2022 13:52 Otakar Rejfek

Heřmanův Městec 2 : 5 FC Slavia HK A"

střelci: 29´1:1 Jelínek (Vošlajer), 31´ 1:2 Kabeláč T., 32´ 1:3 Pražák (Štipák), 50´ 1:4 Jonáš (Hušek), 55´ 1:5 Jonáš (Jelínek)

sestava: Mašek (46. Novák) - Vošlajer (46. Jelínek), Kabeláč T. (46. Strasser), Mates (46. Kundrt), Hlušička - Jelínek (46 Málek), Štipák (46. Šejvl), Kabeláč J. (46. Hušek), Kosař (46. Buchwald) - Týfa (46. Tomek), Pražák (46. Jonáš)

Do prvního přípravného zápasu jsme nastoupili v novém rozestavení a s velkým počtem nových hráčů, což se zejména v úvodu prvního poločasu projevovalo lehkou nesehraností, čehož domácí využili a dostali se po rohovém kopu do vedení, o které však do konce poločasu přišli, protože jsme třemi rychlými góly dokázali skóre otočit.
Druhý poločas jsme až na dva hráče všechny prostřídali, náš herní projev se zlepšil, zpřesnili a zrychlili jsme kombinaci a navýšili své vedení na 1:5. V závěru zápasu dokázali domácí ještě snížit na konečných 2:5. V zápase jsme předvedli několik povedených a pohledných momentů v útočné fázi, naopak naše obranná fáze ideální nebyla, protože domácí kromě dvou vstřelených branek ještě několik šancí neproměnili. Celý tým však zaslouží pochvalu za poctivý a zodpovědný přístup.