Slavia nezvládla závěr finále a výhru si nechala protéct mezi prsty

SK Libčany – FC Slavia HK 3:2 po penaltách

Branky: 14. Mokrý, 81. Libřický (z penalty) – 3. a 40. Krotil (oba z penalty)

ŽK: 40. Rompotl, 64. Libřický – 11. Pečenka, 76. Kosař, 80. Šolc, 90. Zbořil

ČK: 37. Rolejček

Sestava: Mašek – Strasser, Mates, Šolc – Kabeláč (46. Málek), Štipák, Šejvl (69. Kundrt), Krotil – Kosař (81. Zbořil) – Pečenka, Řezáč (69. Kundrt)

Finálový zápas, hraný před výbornou diváckou kulisou a na perfektně připraveném hřišti, pro nás začal skvěle a už ve třetí minutě jsme šli do vedení, když nařízenou penaltu za ruku chladnokrevně proměnil Krotil – 0:1. Ve 14. minutě jsme špatně dostoupili hráče na polovině hřiště, čehož Libčany dokonale využily a Mokrý svůj samostatný únik proměnil – 1:1. Poté se hrálo převážně na polovině Libčan, které hrály v hlubokém bloku a čekaly na naše zaváhání. My jsme ve finálních fázích našich akcí nebyli dostatečně rychlí a do větších šancí jsme se tak nedostali. Ve 37. minutě byl vyloučen za úder do hlavy libčanský brankář Rolejček, a protože se tak stalo v nepřerušené hře, kopali jsme druhou penaltu, kterou znovu bezpečně proměnil Krotil – 1:2. Druhý poločas se nesl v obléhání a dobývání branky Libčan, ale bohužel třetí, uklidňující gól nepřicházel, přitom šancí na jeho vstřelení jsme měli více než dost. Když už se zdálo, že zápas dovedeme do těsného vítězství, protože jsme bezpečně kontrolovali hru, tak deset minut před koncem Libčany z poloviny hřiště nakoply míč před naši branku, kde odražený míč zakončil Rompotl, který svojí střelou trefil ruku jednoho z našich obránců a Libčany dokázaly z nařízené penalty vyrovnat – 2:2. Do konce zápasu se už nic nestalo a šlo se tedy do penaltového rozstřelu, který lépe zvládly Libčany a získaly tak pohárový titul. Výsledek je pro nás velmi krutý, protože jsme po celý zápas byli jasně lepší a měli dostatek obrovských šancí, jak zápas definitivně strhnout na naši stranu. Bohužel, nestalo se a přišel trest. Nezbývá nám, než libčanským pogratulovat k zisku poháru a my se z tohoto zklamání musíme oklepat a poučit.

Hráč zápasu:  Daniel Krotil – kromě tří proměněných penalt (dvou v zápase, jedné v rozstřelu) spoluhráčům připravil spoustu stoprocentních šancí a svými dravými průniky libčanské obraně nejvíce zatápěl.