Slavia nezvládla 1.poločas a v Hořicích nečekaně prohrála

Muži A 16. 5. 2023 23:56 Otakar Rejfek

TJ Jiskra Hořice – FC Slavia HK A" 3:2 (3:1)

Branky: 2. Krotil, 53. Novotný

Sestava Slavie HK: Zadrobílek – Šejvl (46. Tomek), Mates, Kabeláč T. (C), Hlušička – Vošlajer (77. Málek), Štipák, Kabeláč J., Krotil – Řezáč, Novotný

Do zápasu jsme snad nemohli vstoupit lépe, protože už ve druhé minutě využil Jirka Řezáč špatného odkopu domácího brankáře Krejčího, našel úplně volného Dana Krotila a ten s přehledem otevřel skóre – 0:1. O minutu později uvolnil na pravé straně parádní přihrávkou Honza Kabeláč za domácí obranou nabíhajícího Tomáše Vošlajera, který naservíroval míč na hranici malého vápna do jasné šance Adamu Novotnému, kterého vychytal Krejčí a poté domácí obrana odvrátila míč na polovinu hřiště, odkud jej zpátky na Tomáše Vošlajera vrátil dlouhým pasem Tomáš Kabeláč a následný přesný centr našel zcela osamoceného Adama Novotného, ale ten ve své druhé velké šanci hlavičkou branku netrefil. Ve 12. minutě se domácí dostali do ojedinělého útočného výpadu po levé straně, my jsme přestali úplně hrát v domnění, že bude zapískán ofsajd, což se nestalo a nikým neatakovaný Šedivý poslal přesný centr na hlavu Havelky a ten vyrovnal na 1:1. Inkasovaný gól nás rozhodil, přestali jsme běhat a nevytvořili si žádnou šanci ke skórování. Ve 30. minutě jsme domácím zcela zbytečně darovali roh díky laciné ztrátě na půlce hřiště a přišel trest, protože krátký centr Šedivého na přední tyči minul Filip Hlušička a odražený míč dotlačil do sítě Jonáš – 2:1. Když už to vypadalo, že do šaten půjdeme s jednogólovým mankem, tak ve druhé minutě nastavení domácí skórovali potřetí, opět po rohovém kopu Šedivého, který na přední tyči nešťastně za sebe prodloužil Martin Šejvl a nikým nehlídaný Kuneš svoji hlavičku umístil přesně – 3:1. Po velmi důrazné poločasové domluvě jsme ještě více posílili ofenzivu ve snaze skóre otočit a v 50. minutě mohl snížit z přímého volného kopu Honza Kabeláč, ale jeho nádherná střela přes zeď pouze orazítkovala spojnici domácí branky. V 52. minutě jsme rychle rozehráli nakrátko roh, Tomáš Vošlajer se uvolnil a svojí levačkou našel přesným centrem hlavu Adama Novotného a ten nám vykřesal naději na obrat – 3:2. Ve zbytku zápasu jsme však marně dobývali domácí obranu. Sice jsme měli neustále míč v držení, ale žádné gólové šance nepřicházely. Až v 85. minutě vypálil na branku Kuba Štipák, jeho střelu s námahou brankář Krejčí vyrazil pouze před sebe a následně zlikvidoval skvělým zákrokem gólovou dorážku Jirky Řezáče. O pět minut později už mohli domácí slavit vítězství, protože více se už v utkání nestalo. Dnes jsme byli potrestáni za laxní a profesorský přístup v prvním poločase a ve druhém už se nám nepovedlo alespoň vyrovnat. Citelně oslabení domácí nám dnes udělili obrovskou lekci a vzhledem k našemu velmi ostudnému projevu v prvním poločase si vítězství zasloužili. My jsme si dnes bohužel potvrdili, že naším největším soupeřem jsme my sami sobě a že žádný tým se dobrovolně sám neporazí.