Slavia na svého zkušenějšího soupeře bohužel nestačila

FC Slavia HK A" 1 : 2 SK Benátky nad Jizerou A"

střelci: Matsaberidze Makhare

sestava: Vaníček - Vošlajer (74. Kabeláč T.), Mates, Strasser (C), Hlušička - Málek, Štipák, Kabeláč J., Krotil (68. Kalina) - Matsaberidze, Řezáč
náhradníci: Novák, Kabeláč T., Kalina, Chlumecký, Rajnoch, Ježek

Už ve 3. minutě mohli jít hosté do vedení, ale jejich střelu do naší odkryté branky zblokoval Filip Hlušička. V 11. minutě jsme už takové štěstí neměli a po sérii prohraných osobních soubojů otevřel skóre Hájek - 0:1. Chvíli na to mohly Benátky své vedení navýšit, ale Vobořil v jasné pozici na přední tyči míč minul. Poté se hra uklidnila, hosté se trochu zatáhli a velmi pozorně bránili své vedení. Nám se za celý první poločas vůbec nepodařilo dostat do jejich dobře zorganizované obrany. Ve druhém poločase jsme zvýšili aktivitu a postupem času získávali územní převahu, ale bez jakéhokoli ohrožení branky. Navíc jsme v 65. minutě inkasovali podruhé, když se po dlouhém nákopu brankáře dostal k propadnutému míči hostující Duch a zakončil přesně - 0:2. O čtyři minuty později se po standardní situaci prosadil hlavou Ondra Mates, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. V 79. minutě jsme zásluhou Machyho, jehož tečovaná střela z přímého volného kopu skončila v síti, zápas zdramatizovali. Bohužel žádný závěrečný tlak se z naší strany nekonal a nakonec jsme prohráli 1:2. V útočné fázi jsme dnes, bohužel, byli zcela bezzubí a nevytvořili si ani jednu gólovou šanci. O nápravu se pokusíme příští neděli v Turnově.