Muži A 13. 8. 2023 11:29 Otakar Rejfek

FC Slavia Hradec Králové A" 0 : 2 MFK Chrudim A"

sestava: Vaníček – Strasser, Mates, Kabeláč T. (C), Hlušička – Vošlajer (63. Málek), Štipák (63. Šejvl), Kabeláč J. (71. Chlumecký), Krotil (46. Řezáč) – Matsaberidze, Novotný (63. Rajnoch)
náhradníci: Novák, Chlumecký, Řezáč, Rajnoch, Málek, Šejvl

Hosté měli po celý zápas herní převahu, byli velmi rychlí v práci s míčem a jakoukoli naši chybu ihned využili k rychlé útočné akci, ale až na několik nebezpečných závarů po standardních situacích si čistou gólovou šanci v prvním poločase nevytvořili. Úvodních 15 minut druhého poločasu už byl tlak Chrudimi pro naši obranu neúnosný a v 56. minutě ji poslal do vedení Záviška, který trefil vysoký odražený míč před naší brankou přesně k tyči – 0:1. O sedm minut později jsme udělali chybu v rozehrávce na naší polovině a hostující Novotný ji po bleskové akci nemilosrdně potrestal – 0:2. Po druhé inkasované brance hosté ve své aktivitě lehce polevili a dali nám více prostoru k útočení. Pár nadějně se rozvíjejících akcí jsme měli, ale ve finální fázi jsme už nebyli přesní, k většímu ohrožení branky nebo gólovému zakončení se nedostali a nakonec po velmi srdnatém a statečném výkonu padli. Chrudim vyhrála zaslouženě a gratulujeme jí k postupu. Mrzí nás, že největší nebezpečí dokážeme odvrátit a góly, které obdržíme, jsou velmi laciné. Naopak nás těší fakt, že jsme se soupeřem dokázali držet krok po celých devadesát minut a fyzicky jsme neodpadli. Všem hráčům děkujeme za předvedený výkon, za který zaslouží pochvalu a uznání.