Slavia Hradec v náborech bodovala!

Slavia Hradec v náborech bodovala!

Stejně jako v minulém roce připravil úsek přípravek našeho klubu v průběhu května až září sérii náborových a prezentačních akcí. Cílem akcí bylo vytipovat a oslovit talentované děti v Hradci Králové a následně jim nabídnout zapojení do našich družstev přípravek a tím je jak množstevně, tak i kvalitativně posílit. Druhým a neméně důležitým cílem byla propagace klubu a fotbalu mezi obyvateli Orlické kotliny, Slezského předměstí, Malšovic a okolí.

Festival Sportu

Letos i s vlastním stánkem se prezentovala Slavia Hradec na akci Festival sportu v neděli 9. září v rámci ,,veletrhu” sportovních aktivit pro mládež, konaných v krásném prostředí Jiráskových sadů. Stanoviště jsme měli na začátku sportovního městečka složeného ze stánků dalších hradeckých sportovních klubů. Náš stánek během nedělního odpoledne navštívilo více jak 67zájemců o fotbal s rodiči, měli možnost si spolu s našimi trenéry vyzkoušet své fotbalové dovednosti a dozvědět se více o možnostech působení ve Slavii.


Měsíc náborů

Akce pořádaná v rámci celostátní kampaně FAČR „Měsíc náborů“ se konala na stadionu Slavie Hradec. Byly osloveny všechny MŠ a ZŠ z okolí Orlické kotliny, Slezského předměstí, Malšovic a další z přilehlých lokalit dle současné spádovosti našich hráčů přípravek. Celkově bylo osloveno 8ZŠ a 12MŠ. Akce se aktivně zúčastnila většina trenérů přípravek a ml.žáků včetně vedení mládeže a rovněž rodiče stávajících hráčů pod vedením trenéra přípravek Jana Markvarta. Celkově lze hodnotit akci jako velmi povedenou, protože již v období jednoho týdne po náboru se vybrané děti zapojily do tréninku. Řada dětí se připojila k našim tréninkům i během následujících dní. Jednalo se o děti, které se nemohli zúčastnit náboru z důvodu pracovní vytíženosti rodičů, nicméně ohlas informační kampaně je také přivedl mezi nás.


Patrik Hořeňovský, předseda klubu FC Slavia Hradec: „Chtěl bych hlavně poděkovat pánům Milanu Krempovi a Radoslavu Horákovi, všem trenérům a rodičům, kteří se letošních akcí zúčastnili a pro klub odvedli kus práce. Dělali to ve svém volném čase a za to jim patří velký dík. Výsledek jejich snažení je vidět při pohledu na stále se zvětšující počty dětí, které máme v přípravkách. Dnes je jich více než šedesát což nebývalo zvykem. Tento „koktejl“ jak si to dovolím nazvat, různých náborů a propagačních akcí se ukázal jako velmi efektivní. Doufám, že jsme našli správnou cestu pro další rozvoj mládeže u nás ve Slavii“.


Zpět na výběr aktualit