Muži A 15. 8. 2023 02:12 Otakar Rejfek

FC Hlinsko A" 1 : 2 FC Slavia HK A" (1:1)

Branky: 19. Mayer – 24. Hlušička, 67. Kabeláč Jan

Sestava Slavie HK: Vaníček – Strasser, Mates, Kabeláč T. (C), Hlušička – Vošlajer, Štipák (58. Šejvl), Kabeláč J. (80. Chlumecký), Matsaberidze (69. Krotil) – Rajnoch (80. Jalový), Řezáč (80. Málek)

Úvodní minuty zápasu ukazovaly, že středeční pohárová utkání byla pro obě strany velmi náročná a sebrala hráčům spousty sil, protože tempo hry bylo velmi vlažné. Domácí se dostali do vedení v 19. minutě, když po rohovém kopu znovu vrátili míč do našeho pokutového území, kde se střelou přes obránce na bližší tyč prosadil domácí útočník Mayer – 1:0. Pět minut poté jsme konečně zrychlili útočnou akci a dostali se na dostřel domácí branky, kde odražený míč vybojoval Jirka Řezáč, poslal jej přímo na volného Filipa Hlušičku a ten nekompromisní ranou vyrovnal na 1:1. Ve 29. minutě našel Mára Rajnoch parádní přihrávkou za domácí obranou rozeběhnutého Honzu Kabeláče, ale jeho sólový nájezd zlikvidoval výborným zákrokem domácí brankář Doležal. V 38. minutě se domácí dostali k nebezpečnému zakončení, znovu po standardní situaci, ale mířili nad naši branku a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1. Ani druhý poločas moc rychlého a pohledného fotbalu nenabídl, hrálo se převážně ve středu hřiště a bez většího nebezpečí před oběma brankami. V 67. minutě jsme sehráli jednoduchou, rychlou a hezkou akci po levé straně, kde Filip Hlušička přiťukl míč Honzovi Kabeláčovi, ten se šikovně uvolnil na rohu velkého vápna a výstavní trefou na zadní tyč nás poslal do vedení 1:2. Poté nás domácí zatlačili na naši polovinu a po sérii několika rohů a standardních situací se dostali do třech nebezpečných šancí, ale všechny dokázala naše obětavá obrana odvrátit a zbytek pochytal Kuba Vaníček. Nám se naskytlo pár možností, jak zpečetit naše vítězství třetím gólem, ale na kvalitnější řešení ve finální fázi už nám nezbyly síly. Nakonec nás to mrzet nemuselo, protože jsme vedení 1:2 uhájili až do závěrečného hvizdu a mohli slavit hodně upracované a vydřené vítězství. Náš herní projev měl dnes do ideálu hodně daleko, naopak bojovnost, nasazení a touha po vítězství byly příkladné a za to patří celému týmu poděkování a pochvala.