Skvělá Slavia bojovala až do posledních vteřin!

Muži A 27. 8. 2023 18:12 Otakar Rejfek

FC Slavia HK A - TJ Velké Hamry 1:2 (0:0)

Branky: 79. Vošlajer - 56. Roll, 89. Javůrek

Sestava Slavie HK: Vaníček - Strasser, Mates, Kabeláč T. (C), Hlušička (90. Kundrt) - Vošlajer, Šejvl (61. Tomek), Kabeláč J., Krotil (61. Matsaberidze) - Rajnoch (90. Chlumecký), Řezáč (61. Novotný)

Úvodních dvacet minut byli hosté aktivnější a silnější na míči, nám se nedařila kombinace a hrálo se více na naší polovině, ale bez větších šancí. Do té jsme se v 8. minutě dostali my po nádherné akci přes celé hřiště, na jejímž konci Tomáš Vošlajer svým vynikajícím přízemním centrem vybídl ke skórování Jirku Řezáče, který o kousek minul přední tyčku. S přibývajícím časem se náš herní projev stále zlepšoval, zpřesnili a zrychlili jsme kombinaci a soupeř musel více bránit. Ve 33. minutě jsme ztratili míč na polovině hřiště a hosté sehráli rychlou akci, kterou z gólové pozice zakončoval Vyčítal, ale jeho střela se naštěstí mezi tři tyče nevešla. O čtyři minuty později vybojoval míč Filip Hlušička před vápnem hostí, přenesl jej na pravou stranu na Tomáše Vošlajera, který svojí zpětnou přihrávkou našel na penaltě úplně volného Jirku Řezáče, ale ten branku z jasné gólové pozice přestřelil. I do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a v 56. minutě se dostali do vedení 0:1, když se po rohovém kopu hlavou prosadil úplně volný Roll. Inkasovaný gól nás probral, odhodili jsme veškeré zábrany a začali hrát. V 63. minutě našel Filip Hlušička před brankou úplně volného Máru Rajnocha, který ale svoji gólovou šanci nevyužil a branku zblízka přestřelil. V 79. minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, Adam Novotný vybojoval odražený míč na půlce pro Máru Rajnocha, který skvělou přihrávkou skrz obranu našel nabíhajícího Tomáše Vošlajera, ten chladnokrevně přehodil vybíhajícího brankáře Masaříka a srovnal skóre na 1:1. Cítili jsme, že můžeme dokonat obrat a šli jsme si pro tři body, ale žádnou šanci ke skórování jsme si už nevypracovali a v 89. minutě nás opařil střídající Javůrek, který využil našeho zaváhání ve středu hřiště a následně i v obraně a vystřelil hostům vítězství 1:2. Výsledek je zklamáním, protože jsme si za předvedený výkon, zejména posledních 30 minut, minimálně bod zasloužili. I přes výsledkový nezdar jsme dnes předvedli velmi dobrý herní projev, za který celý tým zaslouží uznání a poděkování. Pevně věříme, že dnešní bodovou ztrátu doženeme za týden v Benátkách nad Jizerou.