Rumcajs by se nestačil divit, Slavia vyloupila Řáholec

Muži A 30. 8. 2020 19:40 Otakar Rejfek

Sestava: Mašek- Poláček, Dědeček,Hloušek-Šolc, Kosař, Lán(C), Veselý, Špaček,- Derner, Řezáč
Střídání: Havrda, Moravec, Linhart, Brázda, Moník

Do Jičína jsme odjížděli s pocitem, že proti nám nastoupí sebevědomý tým, který byl hlavně posílen překvapivou výhrou nad Olympií HK. Oproti předchozímu domácímu utkání s Policí jsme provedli několik změn v sestavě. Úvod utkání patřil domácímu týmu, který se snažil jednoduchou hrou dostávat balony do naší šestnáctky z čehož pramenilo to, že Jičínští kopali do desáté minuty asi pět rohových kopů. V další fázi utkání se hra vyrovnala a vypracovali jsme si šance i na naší straně. Po jedné rychlé kombinační akci se nám podařilo vstřelit úvodní branku, kdy po přihrávce Dernera skóroval Řezáč. Ještě do poločasu jsme mohli zvýšit, ale obě naše šance zůstaly nevyužity. Do druhé půle jsme nastoupili s vědomím, že jsme věděli, co Jičín dokázal v předchozím utkání s námi na domácí půdě. Řekli jsme si, že budeme stále aktivní, což se potvrdilo hned v úvodu druhé půle, kdy po důrazu ve vápně domácích skóroval Šolc. Tím jsme sebrali vítr z plachet domácím a na jejich hře to bylo znát. Sice se snažili s utkáním něco udělat, ale byli jsme to my, kdo dalšími dvěma brankami Dernera a Moravce stanovil konečný účet utkání na 0 – 4 pro Slavii HK.

JOSEF BOUČEK, trenér FC Slavia:,, Věděli jsme, že nás v Jičíně nebude čekat nic lehkého, protože domácí měli výborný start do soutěže. Dnes kluci splnili beze zbytku vše, co jsme po nich chtěli, a hlavně v obraně jsme jednoznačně dominovali. Pochvalu zaslouží celý tým jak za defenzivu, tak za následnou produktivitu, která byla oproti předchozímu utkání jednoznačně lepší.”