První z řady zimních přáteláků skončil smolnou remízou

Muži A 30. 1. 2024 16:48 Otakar Rejfek

FC Slavia HK A" 3 : 3 MKS Polonia Swidnica (3:1)

střelci: 8. Matsaberidze, 36. Pečenka, 43. Řezáč

sestava: Zadrobílek (46. Vaníček) - Melichárek D. (46. Šejvl), Mates (46. Ngantsie), Strasser, Hlušička (Melichárek F.) - Málek (46. Vošlajer), Kabeláč J., Rajnoch (46. Matsaberidze), Matsaberidze (46. Krotil) - Řezáč, Pečenka (46. Novotný)

Začátek zápasu nám vyšel na výbornou a už v osmé minutě nás poslal do vedení Machy. Ve 26. minutě hosté vyrovnali po rohovém kopu z odraženého míče. Deset minut poté nám vrátil vedení Péča a dvě minuty před koncem poločasu zvýšil na 3:1 po krásné souhře Řezi. Ve druhé půli jsme, bohužel, nedokázali navázat na velmi dobrý výkon z poločasu prvního, kupili jsme zbytečné chyby v obraně, které vyústily ve dvě penalty (v 57. a 60. minutě) a hosté z nich vyrovnali na 3:3. Tři minuty před koncem jsme mohli strhnout vedení na svoji stranu, ale dvě obrovské šance Króti a Novise zlikvidoval brankář hostí a zápas tak skončil nerozhodně.