Proběhl již druhý seminář pro rodiče a trenéry s názvem “MÁME DOMA SLÁVISTU“

Proběhl již druhý seminář pro rodiče a trenéry s názvem "MÁME DOMA SLÁVISTU"

Klub 10. 10. 2022 19:34 Otakar Rejfek

Ve čtvrtek 6.10. proběhl již druhý klubový seminář s názvem MÁME DOMA SLÁVISTU, který je určený především rodičům, ale i příbuzným a trenérům dětí, které v našem klubu působí. Okolo čtyř desítek rodičů a trenérů tak mohli osobně nebo online slyšet informace o koncepci klubu při výchově a vedení dětí, základní specifika každého vývojového stádia dítěte, přístupy k motivaci dětí, ale i komunikaci s nimi, nechyběly opět ani informace ke stravě a zásadách zdravého životního stylu. Seminář vedený šéftrenérem mládeže Michalem Blažejem trval lehce přes 2 hodiny a společně s rodiči se na něm vytvořila velmi pozitivní atmosféra, spokojenost rodičů pak byla patrná i na zpětných vazbách, které jsme od nich dostali.
,,Seminář byl pro mě přínosem hlavně z toho důvodu, že jsem se ubezpečila v tom, že je moje dítě svěřeno do dobrých rukou. Je proto opravdu osvěžující zjistit, že je někdo, kdo se věnuje větší skupině dětí a má aktuální informace a navíc se je snaží předávat dál," napsala jedna z přítomných maminek. ,,Za mě jako za rodiče čtyřletého dítěte, které začíná se sportem, byl Váš seminář naprosto super! Padla tam spousta informací, které mě vedou opravdu k zamyšlení. Asi jako každý rodič bych syna ráda vedla k tomu, co ho baví. Budu se budu snažit to dělat tak, aby ta radost z toho, pro co se rozhodnul, byla vzájemná ze všech stran a případným chybám se vyvarovat. Díky Vašemu semináři se mi dostalo spoustu odpovědí, za které Vám vděčím. Líbí se mi Váš přístup a vedení dětí ke sportu. Budeme o Vás mluvit jen v dobrém a doufat, že informace, které včera zazněly se dostanou ke všem rodičům. Bylo to opravdu přínosné a super! Mockrát Vám se synem děkujeme, protože nejen, že jste splnili naše očekávání, ale i něco víc," napsala další z účastnic. Na semináři byli i tatínci a i od nich jsme se dočkali pozitivních reakcí. ,,Seminář byl veden na velmi profesionální úrovni. Probíralo se mnoho oblastí (trénink, vztah rodič=trenér, strava a mnoho dalšího), to bylo velmi obohacující. Určitě zkusíme z probíraných témat čerpat a věřím, že to bude mít pro nás a zejména pro syna přínos. Hlavní pro mne je zdravý a spokojený syn."
Klub bude v této aktivitě určitě nadále pokračovat, protože vzájemné sdílení informací, ale i představování rodičům směru, jakým jako klub jdeme, je velmi důležitá součást sportovního rozvoje dětí a je nezbytné, aby trenéři, děti a rodiče byli parťáci.