Petr Laksar: Moje předsevzetí se naplňuje

Petr Laksar: Moje předsevzetí se naplňuje

Petr Laksar je fotbalovým trenérem v klubu FC Slavie Hradec Králové v kategorii - Mladší dorost U17. 

Jak jste začínal s fotbalem a jak jste se dostal k trénováni ve Slavii? S hraním fotbalu jsem začínal už v první třídě na základní škole v klubu FC Nový Hradec Králové.

K trénování na Savii jsem se dostal, když můj syn začal s fotbalem a chtěl jsem ho podpořit a zároveň také něco naučit. Je to už 10 let, kdy jsem jako trenér mládeže začínal, za tu dobu jsem si prošel všemi mládežnickými kategoriemi.

Na co nejraději během svého dosavadního působení ve Slavii vzpomínáte? Na začátek trénování ve Slavii, kdy malí kluci s fotbalem začínali, měli tréninkové nadšení a obrovskou chuť do hry.

 Jak byste se popsal jako dříve fotbalista a aktuálně trenér a kdo je Vaším fotbalovým vzorem? Jako hráč se sám těžko hodnotím, ale v době kdy jsem hrál, bylo plno možností s dnešní dobou nesrovnatelné a to jak v tréninkové náplni, v materiálním zabezpečení, tak i v kvalitě herní ploch. Přesto jsme na sobě více pracovali a měli jsme motivaci se posunout výše, na rozdíl od většiny dnešní mládežnické generace.

Jako kluk jsem měl rád technické hráče, kteří řídili hru a měli přehled ve hře. Byli to hráči jako Tonda Panenka či Diego Maradona.

Jaké máte trenérské osobní fotbalové cíle? Na začátku trénování jsem si řekl, že se pokusím dovést svého syna Adama do mužské kategorie.  Zatím se mé předsevzetí naplňuje, už jen dva roky a můj syn bude patřit do kategorie mužů.

Jak těžké je pro Vás skloubit fotbal, práci a rodinu? Profese fotbalového trenéra, i když jen v amatérské kategorii je hodně náročná a to hlavně časově. V krajském přeboru dorostu se trénuje třikrát týdně a o víkendu se hrají mistrovská utkání, a tak volna moc nezbývá. Doma občas něco nestihnu, ale zatím stále mohu věnovat svůj volný čas trénování. 

Co říkáte na projekt který vznikne od 1.7. ve spojení klubů FC Slavia Hradec Králové, FC Olympia Hradec Králové a Sokol Malšova Lhota?Tento krok se dal v některém hradeckém klubu očekávat. Vzhledem ke stále se snižující celorepublikově členské fotbalové základně, mají všechny fotbalové oddíly problémy naplnit mládežnické kategorie. Jsem rád, že se tohoto projektu ujala Slavia a věřím, že dojde ke zkvalitnění členské základny a kluci budou v budoucnu pyšní, že hrají za náš klub FC Slavia Hradec Králové.

Jak aktuálně jako trenér jste ve spojení s hráči v téhle těžké době koronaviru? V této době, kdy koronavir paralyzoval všechny sportovní aktivity se musí kluci hlavně zapojit individuálně v domácím prostředí. S mým kolegou Pavlem Boškou, jsme s mužstvem ve  spojení hlavně přes sociální sítě.

Co by jste vzkázal všem našim a budoucím hráčům a fanouškům? Do budoucna přeji všem mladým hráčům, aby se fotbalem hlavně bavili, aby si vždy vytvořili dobrou partu, to je základ. Zároveň doufám, že si vezmou i plno zásad do běžného života a jednou na tuto dobu budou rádi vzpomínat.