Náš klub FC Slavia HK byl odměněn za kvalitní práci, obdrželi jsme statut “KLUBOVÉ AKADEMIE V. FAČR“

Náš klub FC Slavia HK byl odměněn za kvalitní práci, obdrželi jsme statut "KLUBOVÉ AKADEMIE V. FAČR"

Klub 5. 3. 2024 00:27 Otakar Rejfek

Licenční komise a následně výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky (FAČR) v únoru rozhodly o přidělení statutů Klubových akademií klubům talentované mládeže pro rok 2024 a skvělou zprávou je, že našemu klub FC Slavia Hradec Králové byl schválen a přidělen statut KLUBOVÁ AKADEMIE V.
Díky tomuto statutu se náš klub zařadil mezi cca 75 nejkvalitnějších klubů pro práci s mládeží v rámci celé České republiky, kterým byl jeden ze statutů schválen. Statuty I. - III. jsou pro profesionální kluby, statuty IV. a V. pak pro nejlepší kluby v rámci jednotlivých krajů. V rámci Královéhradeckého kraje jsme tak opět mezi tradičními držiteli statutů v čele s FC Hradec Králové mezi profesionákními kluby a dále FK Náchod, FK Trutnov a RMSK Cidlina na krajské úrovni. Tyto akademie jsou mimo jiné i finančně a metodicky podporovány ze strany FAČR.
Zisk statutu je oceněnění kvalitní práce, kterou vedení, funkcionáři a trenéři klubu poslední roky odvádějí, velkou radost měl i předseda klubu Patrik Hořeňovský. ,,To, že jsme opět vybráni mezi kluby, které nejlépe pracují s mládeží a získali jsme statut Klubové akademie, beru jako další velké a zasloužené ocenění naší práce v posledních 4 letech, ale zároveň i jako velkou motivaci do dalších let, abychom v dobře nastavené cestě pokračovali. Směr, který jsme si vytyčili, a kterým jdeme, je podle nás správný, mládež pro nás je a bude jasnou prioritou a chceme se i nadále zlepšovat a budovat dobré vztahy s okolními kluby. V příštím roce se pak určitě pokusíme o získání vyšší licence, tedy Klubové akademie IV.
V rozvoji klubu hodláme určitě nadále pokračovat, aby kvalitně vychovával co nejvíce mladých sportovců nejen do fotbalového, ale i běžného života. A určitě bych chtěl poděkovat všem trenérům, funkcionářůmi rodičům, kteří se na tomto úspěchu svojí prací a aktivitou podíleli.“