Hradecká lízátka hostila finále Mcdonald´s cupu

Klub 14. 6. 2024 13:39 Otakar Rejfek

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol zná svého vítěze. Mistry republiky 25. ročníku se staly výběry základních škol Davle, Sportovní a Kolová. Letošní jubilejní ročník opět překonal předchozí rekordy. McDonald’s Cup si letos zahrálo 40 tis. kluků a holek z celého Česka.
Mezi nimi byli na hřišti k vidění i kluci z přípravkových týmů FC Slavia Hradec Králové, kteří výborně reprezentovali svou školu ZŠ Sever, ale i náš klub. Konkrétně to byli Matěj a Jakub Ringelovy z U11 a Honza Pavlík z U10, ti si z turnaje odvezli krásné bronzové medaile v kategorii B (4. a 5. třídy), 11. místo pak obsadili v kategorii A (1.-3. třídy) Tomáš Adamus z U10 a Jirka Fiala z U9.
Na trávníku Malšovické arény se objevil i šéftrenér mládeže našeho klubu Michal Blažej, který v roli orgnizátora turnaje vyběhl do utkání osobností po poku legend českého fotbalu Milana Baroše, Vladimíra Šmicera, Jan Kollera, Jiřího Novotného, Pavla Horvátha, Vaška Pilaře, Davida Lafaty, Tomáše Koubka, Jaroslava Blažka nebo osobností jako Jakub Kohák nebo Ladislav Hampl. Slávistické barvy byly vidět i v hledišti, spoustu dětí si tak odneslo velké zážitky, ale třeba i fotky nebo podpisy skvělých hráčů