FC Slavia Hradec Králové nesouhlasí s aktuálním vyjádřením ministra zdravotnictví!!!

FC Slavia Hradec Králové nesouhlasí s aktuálním vyjádřením ministra zdravotnictví!!!

Muži A 11. 4. 2021 15:59 Otakar Rejfek

Po pátečním vyjádření nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera, které bylo zcela jeho a nebyl to návrh jeho předchůdce Jana Blatného, začal i náš klub s velkým potěšením a nadšením připravovat vše na pondělní možnost restartu tréninkové činnosti. Pohybové aktivity, zdravý životní styl a možnost být se svými kamarády považujeme ze zdravotního, ale i sociálního pohledu za naprosto nezbytnou součást vývoje našich dětí. Proto jsme, stejně jako statisíce, ale spíš miliony našich sportujících spoluobčanů věřili, že organizovaný sport pod vedením trenérů bude opět povolen, stejně jako v mnoha evropských zemích, kde je sport vnímán jako naprosto nezbytná součást zdravého vývoje dětí a mládeže i v této složité době.
 
Sobotní vyjádření pana ministra, kde uvedl, že za 24 hodin on sám zcela změnil názor a bude navrhovat vládě naprosto opačný postup, než před novináři a veřejností obhajoval, považujeme za naprosto neakceptovatelný, nelogický až skandální! Nejen, že opět de facto zakáže dětem i dospělým sport, ale zároveň obrovskou měrou vyvolá vášně, a ještě větší nedůvěru v naše vládnoucí autority, která je už nyní, kvůli předchozím krokům, velmi výrazná. Naprosto se ztotožňujeme s vyjádřením skupiny odborníků „Restart amatérského sportu“, ale i Českého olympijského výboru, České unie sportu, Fotbalové asociace či přímo fotbalové legendy Karla Poborského, protože takové jednání směrem k veřejnosti je absolutně nepřípustné a jde i proti vědeckým poznatkům, které organizovaný venkovní sport jasně ukazují jako bezpečnou aktivitu. Zvlášť proto, že kluboví trenéři dokáží zajistit trénink v menších skupinách i s omezených kontaktem, samozřejmostí by zatím bylo nevyužívání společných vnitřních prostor, kde je riziko nákazy několikanásobně vyšší.
 
Náš klub si v plné míře uvědomuje vážnost situace v České republice týkající se pandemie Covid-19, po celou dobu striktně dodržujeme nařízení, zařizujeme našim dětem individuální plány, on-line tréninky, alternativní možnosti soutěžení, a i nadále je chceme vést i k tomu, že pravidla jsou v životě důležitá a mají se dodržovat, na tomto postoji nehodláme ani nyní nic měnit. Ale ta pravidla, která se mají dodržovat, musí být nastavena logicky, správně, srozumitelně, a především se nesmí neustále měnit, což v těchto dnech všichni sportovci zažívají v naprosto extrémní podobě a bohužel se obáváme, že společnost už nenajde vnitřní sílu tato pravidla ve větší míře dodržovat, což bude mít přesně opačný efekt, než kterého by vláda tímto omezováním sportu chtěla dosáhnout.
 
Náš klub proto vyzývá, pusťte sportovce na hřiště a my se s našimi trenéry postaráme o to, aby to bylo organizované a bezpečné.
FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ