FC Slavia Hradec Králové nadále bez tréninků, čeká se na otevření areálů!!!

FC Slavia Hradec Králové nadále bez tréninků, čeká se na otevření areálů!!!

Muži A 17. 4. 2021 21:00 Otakar Rejfek

Přes to, že tento týden už na mnoha místech České republiky probíhají sportovní tréninky v omezených počtech hráčů, naše děti, mládež i dospělí nadále trénovat nemohou, protože areály Orlická Kotlina a Kukleny, které využíváme, jsou uzavřeny. Důvodem je to, že ani po týdnu od vyhlášení podmínek tréninku v 6x2 hráčích, neexistuje oficiální dokument Ministerstva zdravotnictví, tzv. Mimořádné opatření, které by dané podmínky obsahovalo i písemně, díky čemuž by veškerá mediální prohlášení ministra zdravotnictví a zástupců vlády nabylo právní moci. Poslední platné Mimořádné opatření stále obsahuje trénink pouze ve 2 hráčích na celém sportovišti.
 
V této chvíli mají naši trenéři vše organizačně připraveno, na tréninky se všichni velmi těšíme, i když zatím budou v omezených počtech, nadále bohužel čekáme na tento administrativní krok Ministerstva zdravotnictví, který ale dle našeho názoru měl být proveden už na začátku týdne, kdy jím byly podmínky vydány. Takto bohužel nejen naši trenéři a hráči, ale spousta dalších i v jiných městech a obcích, které nemají vlastní areály, zbytečně čekají a nemohou trénovat, protože areály jsou stále uzavřeny.
 
Vyjádření TS města Hradec Králové: ,,Vzhledem k tomu, že za celý týden nedošlo k žádné oficiální změně, tak po poradě s právníky vedení TS HK rozhodlo, že do změny či oficiálního upřesnění Mimořádných opatření MZ nebudou sportovní areály ve správě TS HK otevřeny. Z mediálních informací by mělo dojít v nejbližší době ke schůzce ministra zdravotnictví se zástupci sportovních svazů a projednáno rozvolnění. Jakmile bude oficiálně o tomto rozhodnuto a schváleno vládou, jsme připraveni sportoviště ihned otevřít k Vaší sportovní činnosti.