Dorosty se utkaly s Tempem Praha, mladší dorost i přes personální problémy sehrál vynikající utkání

Dorosty se utkaly s Tempem Praha, mladší dorost i přes personální problémy sehrál vynikající utkání

U17 8. 10. 2020 23:04 Otakar Rejfek

FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ U19 - FC TEMPO PRAHA U19 0:4 (0:2)
 
Sestava FC Slavia HK: Zadrobílek - Prouza (32. E.Novák), Chlumecký, Zezulák, Blažek (65. Daněk) - Buchwald, Mrkvička (65. Jaroš), Svoboda, Karnský, Schlesinger – Jonáš (32. Šťastný)
 
Lubomír Mareček trenér FC Slavia HK U19: ,,Utkání na těžkém terénu se soupeřem, který nás předčil ve všech směrech, zejména v nasazení i herní kvalitě. My jsme se na rozmoklém terénu pohybovali velmi špatně, čehož soupeř využil hned v úvodu utkání, kdy po našich hrubých chybách šel do dvougólového vedení. S příchodem Šťastného a Nováka na hřiště se hra výrazně zlepšila, více jsme drželi míč a dostávali se i do šancí.
Na začátku druhého poločasu jsme dokonce Šťastným nastřelili břevno, ale následně jsme po dvou chybách opět inkasovali. Bohužel v naší hře chyběla bojovnost a nasazení, chuť poprat se o výsledek, což soupeři bylo vlastní, a kromě několika krátkých úseků měl utkání pod svojí kontrolou. Z našeho týmu je možné pochválit pouze Zadrobílka a Šťastného, ostatní hráči zahráli hluboko pod svoje možnosti.“
 
FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ U17 – FC TEMPO PRAHA U17 0:2 (0:1)
 
Sestava FC Slavia HK: Lorenc – Melichárek Filip, Holý, Kraus, Melichárek Daniel – Krotil, Jalový (50. Bleha), Tomek, Tvrdek (70. Sejkora) – Machač (46. Horák), Nun (70. Gegaj)
 
V dalším ligovém kole jsme přivítali na domácím hřišti tým Tempa Praha. Vstup do utkání nám vyšel dobře a od prvních minut utkání jsme byli aktivnější a naše mužstvo přehrávalo soupeře pohybem, v soubojích, ale i v herních dovednostech. Bohužel několik našich střel vychytal výborný brankář hostů, případně hostující hráči dokázali vykopnout míč na brankové čáře. Hosté hrozili jen z dlouhých nákopů a rychlých protiútoků, bohužel ve 41. minutě přišla chyba v souhře našeho obránce s brankářem a náš brankář prohrál souboj s hostujícím útočníkem a zůstal ležet na zemi a hosté vstřelili branku do naší prázdné branky - 0:1. To taky bohužel byl konečný výsledek herně povedeného prvního poločasu.
Do druhého poločasu jsme chtěli zlepšit především koncovku a proměnit
Naši herní aktivitu v branky. Vstup do druhého poločasu nám ale nevyšel a hosté začali aktivně presovat po celém hřišti a nabourali nám naši hru, takže začal spíše boj než fotbal. V 58. minutě hosté dostali červenou kartu a nám zbývalo více než 30 minut na proměnění početní převahy. Hosty jsme uzamkli na své polovině, ale střely bohužel létaly kolem branky, nebo je zastavovali obětaví hostující hráči, kteří skákali do střel a bojovali, co jim síly stačili. Nám se v 66. Minutě naskytla jedinečná možnost na vyrovnaní z pokutového kopu, který pro nás rozhodčí nařídil po faulu na Nuna, ale bohužel brankář hostů střelu z pokutového kopu Tomka chytil. Další rána přišla o pár minut později, kdy Tomek překvapivě inkasoval po vypíchnutí balonu hostujícímu hráči druhou žlutou kartu a početní rozpoložení se na hřišti vyrovnalo. I přesto, jsme pokračovali v tlaku na hostující branku, ale když jsme nedokázali vstřelit branku ani z malého vápna, kdy Bleha trefil břevno branky a Kraus hlavičkou minul prázdnou bránu, tak při hře vabank nám hosté v 93. minutě utekli do samostatného úniku, který přerušil za cenu faulu Melichárek a hosté z pokutového kopu pečetili svoji výhru - 0:2.
OTAKAR REJFEK, trenér FC Slavia HK U17: ,,Tohle utkání se mi hodnotí těžce, přes všechny patálie, kdy jsme ještě den před utkáním nevěděli, kdo na utkání bude vzhledem ke zdravotnímu stavu připraven, tak mi nezbývá nic jiného, než poděkovat všem hráčům, za to co v dnešním utkání předvedli a hlavně těm, kteří i přes svoje limitující zranění nebo jiné zdravotní potíže chtěli a nastoupili do utkání a bojovali, co jim síly stačili. Chtěl bych i po neproměněné penaltě a bojovností zaviněné červené kartě vyzdvihnout našeho kapitána Tomka, který je velkou osobností a motorem našeho mužstva, a to nejen v zápasech, ale i na trénincích a dnešní prohru nese jako my všichni velice těžce.“