Muži A 20. 5. 2024 20:13 Otakar Rejfek

RMSK Nový Bydžov 3 : 0 FC Slavia HK A" (0:0)

sestava: Vaníček - Vošlajer (81. Týfa), Mates, Řezáč, Hlušička - Matsaberidze, Melichárek D. (61. Štipák), Kabeláč J. (C), Krotil (61. Málek) - Rajnoch (74. Šichan), Novotný (81. Kabeláč T.)
náhradníci: Zadrobílek, Týfa, Štipák, Šichan, Málek, Kabeláč T.

Už ve druhé minutě jsme mohli jít do vedení, když se po krásném centru Machyho dostal k hlavičce Honza Kabeláč, ale ten pouze trefil dobře postaveného brankáře Strýhala, který dokázal míč vyrazit do bezpečí. Z následné protiakce se domácí dostali až do našeho vápna, kde jejich nebezpečné zakončení zblokoval Jirka Řezáč. V následujících minutách jsme byli více na míči a měli územní převahu, kterou jsme ve 26. minutě dokázali přetavit ve dvě stoprocentní gólové šance, ale ani jednu z nich jsme bohužel neproměnili. Tři minuty poté se do první obrovské šance dostali domácí, ale Schober mířil vedle. Stejný hráč se mohl prosadit ještě ve 37. minutě, ale Ondra Mates ho do gólového zakončení nepustil a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu. Cítili jsme, že dnes můžeme zvítězit, protože první poločas, zejména prvních 30 minut, se nám herně opravdu vydařil. Přesto jsme kluky nabádali ke zvýšené koncentraci v defenzivě, abychom zbytečně neinkasovali jako první a domácí tak neposadili na koně. Bohužel přesně to se nakonec stalo, protože ve 49. minutě jsme lacino ztratili míč ve středu hřiště a při střele domácího útočníka Bekery si slabší chvilku vybral Kuba Vaníček, který letící míč pouze tečoval a ten nakonec zapadl do naší sítě – 1:0. Obdržený gól nás opařil, domácím narostla křídla a začali být lepší. V 60. minutě navíc své vedení zvýšili, když se po rohovém kopu prosadil Marek – 2:0. Druhý gól rozhodl o osudu tohoto zápasu, protože ve zbývajících minutách jsme se už k žádnému ohrožení branky nedostali, domácí si vedení zkušené hlídali a pět minut před koncem ho zpečetili třetím vstřeleným gólem, když se po rychlé akci do naší otevřené obrany prosadil Staněk a uzavřel skóre dnešního zápasu na konečných 3:0. Tým dnes můžeme pochválit za první půlhodinu, kdy jsme předvedli náš nejlepší výkon, bohužel bez gólového efektu. Ve druhém poločase jsme nedokázali reagovat na nepříznivý vývoj skóre a domácí byli lepší. Jedeme dál. Příští týden přivítáme už v pátek od 18:00 hodin Ústí nad Orlicí a lídrovi soutěže máme z podzimní části rozhodně co vracet.