Muži A 11. 9. 2023 09:11 Otakar Rejfek

FC Slavia HK A" – FK Turnov A" 2:1 (1:0)

Branky: 27. Rajnoch, 64. Kabeláč T. – 60. Nosek

Sestava Slavie HK: Vaníček – Strasser, Mates, Kabeláč T., Hlušička – Vošlajer (77. Šejvl), Kabeláč J., Tomek, Krotil – Rajnoch (89. Kundrt), Novotný

Hned od začátku jsme se chopili taktovky a měli více míč v držení, ale do první gólové šance se v 7. minutě dostali hosté, kteří využili naši nedůslednost na polovině hřiště a samostatný únik na branku zakončili díky teči vedle, z následného rohu pak mířili hlavou těsně mimo. Ve 13. minutě výborně předskočil útočníka Ondra Mates, rychle vyvezl míč a milimetrovou přihrávkou vyslal do gólové šance Adriho Tomka, který se snažil celou akci ještě vyšperkovat přihrávkou na nabíhajícího Adama Novotného, ale tu skluzem zmařil navrátivší se obránce Turnova a místo gólové radosti jsme kopali pouze roh. Ve 27. minutě se v levém křídelním prostoru dostal k centru Dan Krotil, který našel na penaltě Máru Rajnocha, ten si míč zpracoval a druhým dotekem z otočky nás nechytatelnou střelou poslal do vedení 1:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle a hned ve 46. minutě sehráli hezkou a rychlou akci na levé straně, kde Adam Novotný přiťukl míč do gólové pozice Honzovi Kabeláčovi, ale ten svoji střelu poslal vysoko nad hostující branku. V 60. minutě jsme se dopustili zbytečné chyby v rozehrávce, za kterou nás hosté potrestali vyrovnávací brankou na 1:1. O čtyři minuty později nám vrátil vedení Tomáš Kabeláč, který si naběhl na výborně kopnutý roh Tomášem Vošlajerem a hlavou se nemýlil – 2:1. V 70. minutě mohli hosté znovu srovnat skóre, když nejprve Filip Hlušička na poslední chvíli fauloval na hranici velkého vápna a následnou střelu z přímého volného kopu, která prolétla skrz naši zeď, vyrazil zázračným zákrokem náš kapitán Tomáš Kabeláč a udržel nám vedení, které jsme mohli v 81. minutě navýšit, ale Adam Novotný svoji gólovku po přihrávce střídajícího Martina Šejvla neproměnil. Naštěstí nás to nemrzelo, protože závěr zápasu jsme si pohlídali a nakonec zvítězili 2:1. Za herní převahu po celé utkání jsme si vyhrát zasloužili a kluky chválíme za předvedený výkon.