Muži A 23. 10. 2023 10:40 Otakar Rejfek

FC Slavia HK - RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:0 (0:0)

Branky: 64. Strasser, 72. Novotný

Sestava Slavie HK: Vaníček - Vošlajer, Mates, Strasser (C), Hlušička - Matsaberidze, Šejvl (46. Tomek), Kabeláč J. (66. Řezáč), Krotil - Rajnoch (81. Chlumecký), Novotný (89. Málek)

Začátek zápasu nás nezastihl v dobrém rozpoložení, naše kombinace byla zdlouhavá, nepřesná a v útočné fázi nám scházela rychlost, přímočarost a moment překvapení. V 11. minutě jsme ztratili míč u vápna hostí a po rychlé akci se řítil hostující kapitán Blažek úplně sám na Kubu Vaníčka, který ho výborným zákrokem vychytal. V 19. minutě se po centru Martina Šejvla ocitl v gólové šanci Dan Krotil, ale jeho hlavička mířila těsně vedle. Ve zbytku prvního poločasu se nic významného neudálo, my jsme sice kombinovali, ale velmi nepřesně a pouze na naší polovině, navíc všechny naše útočné akce byly stále pomalé a pro hostující, dobře zorganizovanou obranu nepředstavovaly žádné nebezpečí. Velmi důrazná poločasová promluva se bohužel minula účinkem, protože v 52. minutě se do druhé obrovské šance dostal novobydžovský kapitán Blažek, jehož střelu z hranice velkého vápna zastavila tyč. Po tomto důrazném varování se náš výkon přeci jen trošku zlepšil, ale pořád měl značné rezervy, všechno jsme chtěli hrát do nohy, bez pohybu. V 64. minutě jsme zahrávali standardní situaci, odražený míč se dostal k Ondrovi Matesovi, který jej nacentroval na úplně volného Štrásu a ten se hlavou nemýlil - 1:0. V 68. minutě jsme vyrobili další chybu v obraně, hostující útočník Langr se ocitl zcela sám před Kubou Vaníčkem, který však jeho gólovou šanci zmařil dalším vynikajícím zákrokem. O čtyři minuty později se nám povedla první hezká akce po pravé straně, Tomáš Vošlajer našel přesným centrem Adama Novotného a ten zvýšil na 2:0. Zbytek zápasu už nic zajímavého nenabídl a tak jsme se mohli radovat ze zisku velmi šťastných 3 bodů a musíme poděkovat Kubovi Vaníčkovi v brance, který nás v kritických okamžicích podržel. Dnes nám to prostě vůbec nešlo, hráli jsme špatně a zvítězil šťastnější tým, což jsme byli my.