Další historická chvíle pro Slávii. První zápas v divizi a hnedka výhra

FC Slavia HK A" 4 : 0 SK Kosmonosy A" (2:0)

střelci: 19. Hlušička, 39. Kabeláč J., 50. Vošlajer, 92. Novotný

sestava: Vaníček - Strasser, Mates, Kabeláč T. (C), Hlušička (71. Šejvl) - Vošlajer (71. Málek), Štipák, Kabeláč J., Matsaberidze (71. Krotil) - Rajnoch (77. Novotný), Řezáč (82. Kundrt)
náhradníci: Novák, Kundrt, Málek, Krotil, Novotný, Šejvl, Chlumecký

Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří se už ve druhé minutě dostali po standardní situaci k nebezpečné hlavičce, kterou jsme dokázali odvrátit na roh. Postupem času jsme hru vyrovnali, začali být silnější v kombinaci a nebezpeční směrem dopředu. V 19. minutě vyrazil hostující brankář Šteiner nebezpečný centr Michala Strassera na hranici velkého vápna a odražený míč poslal přesnou ranou pod břevno do sítě Filip Hlušička - 1:0. Ve 28. minutě se po zpětné přihrávce Tomáše Vošlajera dostal ke gólovému zakončení Mára Rajnoch, ale jeho střelu fantastickým zákrokem vyrazil brankář Šteiner na roh. Ve 39. minutě jsme se radovali podruhé, když se po dobře sehraném rohovém kopu prosadil Honza Kabeláč a zvýšil na 2:0. I vstup do druhého poločasu měli lepší hosté, ale všechny nebezpečné závary před naší brankou jsme dokázali odvrátit a v 50. minutě jsme vedli už 3:0, když se po pěkné přihrávce Filipa Hlušičky na zadní tyči prosadil Tomáš Vošlajer. Poté jsme již kontrolovali výsledek zápasu a soupeře nepouštěli do žádných větších šancí. Výjimkou byla 80. minuta, když nebezpečnou střelu vyrazil výborným zákrokem Kuba Vaníček a následná dorážka naši odkrytou branku naštěstí minula. Ve druhé minutě nastavení se do úniku dostala dvojice Honza Kabeláč s Adamem Novotným, který upravil konečnou podobu skóre na 4:0. Dnes jsme podali velmi dobrý výkon, za který všichni hráči zaslouží pochvalu a na který budeme chtít navázat ve středeční pohárovém utkání proti Chrudimi a v neděli na půdě Hlinska.