Muži A 10. 10. 2023 14:16 Otakar Rejfek

FC Slavia HK – MFK Trutnov 1:0 (0:0)

Branka: 74. Novotný

Sestava Slavie HK: Vaníček – Šejvl, Mates, Kabeláč T (C) (52. Hlušička), Strasser – Málek (65. Vošlajer), Kabeláč J., Tomek (79. Chlumecký), Matsaberidze (79. Krotil) – Rajnoch, Novotný (79. Řezáč)

Do zápasu vstoupili lépe trutnovští, kteří se mohli už v 5. minutě dostat do vedení, ale při zakončení z gólové pozice mířili těsně vedle. V dalších minutách jsme nemohli chytit tempo, dělali zbytečné chyby v jednoduchých přihrávkách a v útočné fázi nám chyběl větší pohyb, takže hosté neměli problém všechny naše útočné akce bez problémů ubránit. Ve 37. minutě nás při druhé gólové šanci soupeře podržel výborným zákrokem Kuba Vaníček. Ve 45. minutě jsme se dostali do první šance my, když se za obranou ocitl po pasu Martina Šejvla úplně osamocený Adam Novotný, který dokázal přehodit vyběhnutého brankáře Hofírka, ale jeho lob mířící do branky ještě stihl na poslední chvíli vyhlavičkovat hostující obránce. O minutu později se v další nadějné příležitosti objevili hosté, ale naštěstí mířili vedle. Poločasová domluva v šatně zabrala a hned v 48. minutě jsme mohli jít do vedení, ale Adam Novotný v jasné pozici před odrytou brankou míč netrefil. Poté se hrálo převážně ve středu hřiště, bez větších šancí na obou stranách. V 74. minutě našel podruhé Martin Šejvl za hostující obranou Adama Novotného, ten si v zakončení počínal skvěle a poslal nás do vedení 1:0. V závěrečných minutách jsme se nechali zatlačit a hosté se dostali do třech obrovských šancí, které mířily buď vedle, nebo je dokázal, v jednom případě i s pomocí tyčky, zlikvidovat výborně chytající Kuba Vaníček a my se nakonec mohli radovat  z vydřeného a nesmírně šťastného vítězství, které jsme si dnes nezasloužili, protože hosté byli lepší a měli mnohem více gólových šancí. O to více si těchto velmi šťastných 3 bodů musíme vážit a v dalších zápasech se potřebujeme herně zvednout, jinak nás fotbalová štěstěna opustí.