Červenobílý borci vezou z Benešova další výhru

Muži A 18. 9. 2023 23:30 Otakar Rejfek

FK Benešov – FC Slavia HK 1:2 (1:0)

Branky: 4. Tomek – 82. Krotil, 86. Novotný (z penalty)

Sestava Slavie HK: Vaníček – Strasser (66. Matsaberidze), Mates, Kabeláč T. (C), Hlušička – Vošlajer (90. Šejvl), Kabeláč J., Tomek (74. Štipák), Krotil – Rajnoch (90. Kundrt), Novotný (90. Řezáč)

Do zápasu vstoupili lépe domácí a už ve 4. minutě se dostali do vedení, když nejprve Pilíkovu střelu s námahou vyrazil Kuba Vaníček pouze nad sebe a odražený míč poslal do naší sítě Tomek – 1:0. Inkasovaný gól nás probral a postupně jsme začali domácí stále více přehrávat, ale do gólové šance jsme se kvůli vlastním nepřesnostem ve finální fázi nedostali. Ve 37. minutě jsme skvěle rozehráli rohový kop a Tomáš Kabeláč se ocitl v gólové pozici, jenže branku vysoko přestřelil. Ve druhém poločase jsme nadále pokračovali v aktivitě a herní převaze, bohužel stále bez gólového efektu. Od 60. minuty jsme zhruba na čtvrt hodiny trochu polevili a domácí nás za tento 15 minutový výpadek mohli potrestat druhým gólem, ale naštěstí obě dvě šance neproměnili. Toto více než důrazné varování nás znovu nakoplo a výsledkem bylo v 82. minutě zasloužené vyrovnání, když po přízemním centru Tomáše Vošlajera nejprve Mára Rajnoch v jasné pozici míč minul, ale za ním výborně doběhl na zadní tyč Dan Krotil a jeho střelu sice domácí obránce z branky vykopl, jenže až za brankovou čárou a bylo tedy srovnáno na 1:1. O necelou minutu později jsme mohli jít do vedení, ale Mára Rajnoch z bezprostřední blízkosti ve skluzu branku přestřelil. V 86. minutě dobíhal střídající Machy odražený míč z velkého vápna domácích, kde jej však jeden z obránců nešikovně fauloval, hlavní rozhodčí Jansa nařídil penaltu, tu s přehledem proměnil Adam Novotný a poslal nás do vedení 1:2, které jsme bez větších problémů udrželi až do závěrečného hvizdu a mohli tak slavit nesmírně cenné vítězství, které bylo vzhledem k naší herní dominanci naprosto zasloužené. Až na úvodní čtyři minuty zápasu a patnáct minut v polovině druhého poločasu jsme dnes předvedli velmi dobrý herní projev, za který patří celému týmu velké poděkování a uznání.