Bezzubá Dobruška neměla na Slávii nejmenší šanci!!

FC Slavia Hradec Králové 3 : 0 SK Dobruška

Střelci: 2x Derner, Řezáč

Sestava: Moník- Hloušek, Šolc (C), Poláček- Kosař, Brázda, Dědeček, Veselý, Houdek- Derner, Řezáč

Náhradníci: Mašek, Lán, Linhart, Štipák, Moravec, M.Václavíček

Utkání s Dobruškou je vždy více bojem, než krásnou fotbalovou podívanou. Už v první minutě se ocitl v obrovské šanci Derner, ale bohužel míč z jeho kopačky v brance neskončil. Nadále jsme byli aktivnější i fotbalovější, ale pozorně bránicí hosté dokázali vždy nebezpečí pro jejich branku odvrátit. V 17.minutě to už ale nedokázali, kdy po rohovém kopu skóroval Derner a bylo to 1-0. Po této brance byla hra neurovnaná se spostou ztrát na obou stranách. V závěru první půle jsme měli jestě několik šancí ke skórování, ale bohužel bez kýženého efektu. Začátek druhého poločasu začal odrazem toho prvního, kdy jsme lépe kombinovali, ale naráželi jsme na pozornou obranu hostujícího týmu. Klid nám přineslo vstřelení druhé branky v 52.min Dernerem po přihrávce Řezáče. Od tohoto momentu jsme byli klidnější, což se projevilo i na naší hře. Hostující celek jsme přehrávali pohybem a nutili tak jejich hráče k chybám, čehož využil v 67. min Řezáč a upravil stav na konečných 3-0 v náš prospěch. Konec utkání jsme si pohlídali, kdy jsme měli ještě další šance ke skórování, ale ty už zůstaly bohužel nevyužity.

JOSEF BOUČEK, trenér FC Slavia HK:,,Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého a to se také potvrdilo. Těžko jsme se prosazovali přes pozornou obranu hostí, ale trpělivou hrou se nám nakonec podařilo vstřelit tři branky. I když to nebyl z naší strany optimální výkon, tak jsme utkání herně zvládli a hosty jsme do žádné šance nepustili.”