FK Dobrovice 0 : 2 FC Slavia HK A" (0:1)

střelci: 10. Novotný( pen.), 80. Rajnoch

sestava: Vaníček - Melichárek D., Řezáč, Kabeláč T. (C), Hlušička - Matsaberidze, Mates (87. Chlumecký), Štipák, Šichan (65. Krotil) - Rajnoch, Novotný (85. Týfa)
náhradníci: Zadrobílek, Chlumecký, Vošlajer, Krotil, Týfa, Šejvl

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a už v 8. minutě se do první gólové šance dostal Adam Novotný, kterému se v poslední chvíli zapletl míč pod nohama a zakončit vůbec nedokázal. O minutu později se Machy uvolnil na hranici pokutového území, kde byl faulován a hlavní rozhodčí Melničuk nařídil penaltu, kterou s velkým přehledem proměnil Adam Novotný – 0:1. Tempo hry bylo od začátku z obou stran slabé a v tomto duchu se nesl celý první poločas. I přesto jsme vedení mohli navýšit, když se v 15. minutě dostal po rohovém kopu k nebezpečnému zakončení Ondra Mates, který domácí branku o kousek minul. O deset minut později přiťukl Mára Rajnoch míč za domácí obranu, kam si naběhl Adam Novotný, který se řítil sám na brankáře Bartoše a ten jeho střelu vyrazil na roh. Minutu před koncem poločasu se po rohovém kopu dostali do první šance domácí, ale naštěstí nemířili přesně a do šaten jsme tak šli s jednobrankovým vedením. Věděli jsme, že utkání definitivně rozhodne druhý gól, který jsme mohli vstřelit v 53. minutě, když se v další obrovské šanci po přihrávce Ondry Matese objevil znovu Adam Novotný, ale i tentokrát branku přestřelil. S postupujícím časem domácí více zjednodušovali svůj přechod do útoku a začali nakopávat dlouhé míče, které však naše pozorná obrana dokázala bez větších problémů odvrátit. Až v 80. minutě nám dal definitivní klid Mára Rajnoch, který ve skluzu dotlačil míč do sítě a zpečetil tak naše zcela zasloužené vítězství 0:2 a naši definitivní záchranu. I když se dnes příliš pohledný fotbal nehrál, tak celý náš tým zaslouží pochvalu za velmi zodpovědný přístup a předvedený výkon. Příští týden hrajeme poslední domácí utkání už v pátek, kdy od 18:00 hodin hostíme Letohrad a určitě se budeme chtít s našimi fanoušky rozloučit vítězně.