Áčko tentokrát utkání s Vysokým Mýtem nezvládnulo

Muži A 25. 9. 2023 10:05 Otakar Rejfek

FC Slavia HK – SK Vysoké Mýto 0:2 (0:1)

Branky: 36. Tomášek (z penalty), 56. Kopřiva

Sestava Slavie HK: Vaníček – Strasser, Mates, Kabeláč T., Hlušička (72. Šejvl) – Vošlajer (62. Málek), Kabeláč J., Tomek (72. Řezáč), Krotil (62. Matsaberidze) – Rajnoch, Novotný (88. Kundrt)

Hodnocení: Úvodních 15 minut jsme byli aktivnější, silnější v držení míče, ale žádnou šanci si nevypracovali, protože hosté velmi pozorně bránili, zahušťovali střed hřiště a nutili nás hrát více po stranách, což byl náš záměr, ale bohužel všechny naše útočné akce končily před vápnem soupeře. Postupem času se hra vyrovnala, hosté začali být nebezpečnější a ve 36. minutě kopali penaltu, kterou Tomášek proměnil a poslal Vysoké Mýto do vedení 0:1. Hned v první minutě druhého poločasu jsme mohli vyrovnat, ale Mára Rajnoch při zakončení míč v gólové pozici netrefil. V 56. minutě jsme se dopustili ztráty míče ve středu hřiště, čehož hosté dokonale využili a Kopřiva navýšil vedení na 0:2. Poté jsme udělali několik změn v sestavě i rozestavní a snažili se s výsledkem něco udělat, času bylo stále dost, jenže se nám nedařilo skrz dobře fungující obranu hostí prosadit. Až v 86. minutě se ve druhé velké šanci ocitl Mára Rajnoch, ale vysoko přestřelil. Více už zápas nenabídl a soupeř nám tak oplatil porážku z poháru. Hosté vyhráli zaslouženě. Našim klukům nemůžeme upřít snahu, ani herní projev nebyl špatný, ale bohužel jen po vápno, ve finální fázi a koncovce nás dnes soupeř předčil.