FC Vrchlabí - FC Slavia HK 1:2 (1:2)

VOTROK Krajský přebor

Sestava: Moník - Špaček, Šolc, Lán, Václavíček M. - Derner Š. (88´ Franc), Hloušek (85´ Mottl), Linhart, Erber (65´ Rolník), Fišera (72´ Chobotský) - Řezáč (78´ Havrda)

Branky: 22´ Fišera, 33´ Derner Š.

Zajížděli jsme na utkání do Vrchlabí, kde nás kromě nepříjemného soupeře čekalo i chladné počasí, kde teploměr ukazoval dva stupně, nepříjemně foukal vítr a pršelo. Začátek zápasu byla taková oťukáváná a v první šanci jsem se ocitli my, když Martin Šolc jemně tečoval trestný kop, ale domácí brankář špičkou kopačky míč vytěsnil. Ve 22´ jsme se už radovali. Jan Moník vykopával ze středu naší poloviny, domácí hráč pouze prodloužil míč na nabíhajícího Dominika Fišeru, který se nemýlil a poslal míč vedle brankáře - 0:1. Následně jsme darovali domácím šance po našich chybách, ale buď jsme včas, zakročili nebo nás podržel brankář Moník. Ve 33´ se k propadlému míči znovu dostal Fišera, poslal přihrávku mezi obránce na Šimona Dernera, který poslal míc na první tyč a zvýšil na 0:2. Vše vypadalo, že bychom mohli odejít do šatny s dvoubrankovým vedením. Bohužel špatná přihrávka, výborný centr a přesná hlavička znamenala v 39´ snížení na 1:2. Do konce poločasu jsme byli pod tlakem domácích, které jsme pustili do šancí, ale nevyužili je.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se snahou zopakovat druhý poločas proti Bydžovu, kdy jsme nedostali gól a dotáhli zápas do vítězného konce. Soupeř nám ulehčil situaci v 63´, kdy domácí hráč neunesl klasický přerušovací faul na půlce a následně poslal rukama našeho hráče na zem a po zásluze viděl červenou kartu. My jsme mohli domácí dorazit, ale šance jsme neproměnili, dle nás nám jinak dorbý sudí upřel i penaltu po zákroku na Řezáče. Vrchlabí nás mohlo potrastat v 82´, kdy postupoval ze strany domácí hráč na branku, ale brankář Jan Moník nás podržel a míč chytil. V nastaveném čase měli domácí roh, kdy se dostali k hlavičce, ale míč mířil pouze vedle.

Důležité 3 body s těžkým, houževnatým soupeřem. Po Třebši a Bydžovu jsme porazili další celek z vrchní části tabulky a my se posouváme hlavně bodově výše. Do konce soutěže zbývají 3 zápasy, všechny s těžkými soupeři, i tak se pokusíme přidat ještě další body na naše konto a vylepšit prozatím nepovedený podzim.

Další utkání odehrajeme doma 3.11. v 10:15, kdy přivítáme Kostelec nad Orlicí, který jako první porazil suveréna soutěže Libčany.