FC Slavia HK - RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:1 (2:1)

VOTROK Krajský přebor

Sestava: Moník - Šolc, Klicnar, Lán, Mottl - Fišera, Hloušek, Linhart, Erber, Derner - Řezáč

Branky: 6´ Řezáč, 31´ Lán

ČK: 36´ Klicnar

Zajížděl k nám 4. tým tabulky, tým z Nového Bydžova a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. V 6´minutě jsme v této sezóně poznali něco dosud nepoznaného. Až v 11. kole jsme dali vedoucí branku zápasu, když Řezáč vužil chyby hostujícího obránce, pohrál si na dvakrát s brankářem a obráncem a v 16ti letech šlo o jeho již 5 branku v soutěži - 1:0. Bohužel z vedění jsme se moc dlouho neradovali. Ve 12´ zakroutil hostující záložník míč přesně k zadní tyči a nikým netečovaný míč skončil v síti - 1:1. Běhěm prvního poločasu nás zachraňoval nejen Jan Moník, ale taktéž za něho na brankové čáře zaskočil Jakub Lán. A právě náš kapitán Jakub Lán se postaral o druhou branku, když mu míč na hlavu posadil krásným centrem Jaroslav Linhart a brankář byl bez šance - 2:1. Náš elán nám trochu ubrala situace v 36´, kdy Marek Klicnar zatáhl za ruční brzdu, zastavil míč rukou jako poslední hráč a zabránil tak samostatnému úniku soupeře. Přeskupili jsme řady, někteří hráči hráli na nepoznaných pozicích, ale do poločasu jsme vše v poklidu přečkali.

Druhý poločas odjezdi po zadku, makat jeden za druhého a nechat na hřišti všechno, takový byl plán. Ovšem Nový Bydžov začal velmi aktivně a dělal nám problémy především přihrávkami mezi obránci. Prvních 20 minut jsme se opravdu jen a jen bránili za cenu odkopů a čekali jsem na další útok soupeře. V 56´ hostující hráč obešel kličkou brankáře Moníka, překonal i dobíhajícího Jakuba Lána, ale na brankové čáře míč odkopl Šimon Derner. Ve zbytku zápasu jsme se více zkonsolidovali a již nepouštěli soupeře do tolika šancí a i my se ojediněle objevili v šanci, na které obšem nebylo tolik sil a pádilo se zase zpět do obrany.

Povedlo se, zápas jsme vyhráli a připsali si 3 body, na které jsme čekali jako na smilování. Červená karta, jak se ukázala, se vyplatila a podařilo se nám odmakat zbytek zápasu v 10 lidech a dovést do úspěšného konce.

Další zápas odehrajeme v neděli 28.10. na půdě 2. týmu soutěže - Vrchlabí.